Цензор.НЕТ

28.12.18 11:16

Зникнення людей, доноси, "віджимання" власності, - представник омбудсмена Лисянський про беззаконня в ОРДЛО

На тимчасово окупованих територіях Донбасу не дотримуються права людини і чиниться беззаконня.

Зникнення людей, доноси, "віджимання" власності, - представник омбудсмена Лисянський про беззаконня в ОРДЛО

Про це в інтерв'ю ОстроВ розповів представник уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський, передає Цензор.НЕТ.

"На окупованій території про зникнення людей "офіційно" не повідомляють. Відповідно і знайти їх важче. Статистику я не скажу, оскільки цього не знає ніхто. Працівників апарату Уповноваженого ВР з прав людини там немає, нам вдається отримувати інформацію тільки завдяки партнерству з правозахисними організаціями, що працюють у Луганській і Донецькій областях. Практично за кожною міжнародною організацією встановлено стеження так званого "МДБ". Такої організації, яка б займалася пошуком зниклих без вісті на окупованій території Донецької та Луганської областей за фактом немає. Вся надія на неформальні джерела інформації, - за фактом це ті люди з яскраво вираженою українською позицією, які змушені проживати на окупованій території, але про це в силу об'єктивних причин не говоритиму докладно", - розповів він.

"Однакова ситуація всюди, тому що в ОРДЛО - беззаконня. Там не дотримуються права людини", - пояснив він, зазначивши, що найчастіше окупанти затримують людей за "донос за проукраїнську позицію".

"По-друге, затримують бізнесменів - віджимають власність. Крім того, можуть посадити "на підвал" за словесний конфлікт", - додав Лисянський.

"Я спілкувався з ув'язненими, яких омбудсмен Денісова забрала з тієї території, так вони говорили, що до них стабільно раз на місяць приїжджав спецназ, їх били. Харчування з кожним місяцем все гірше, медичної допомоги як такої немає - все лікують аспірином", - розповів він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики