Цензор.НЕТ

28.12.18 11:59

Рішення щодо продовження санкцій проти РФ опублікували в "Офіційному журналі" ЄС: завтра воно набуде чинності

Ухвалену Радою ЄС 21 грудня постанову щодо продовження на шість місяців до 31 липня 2019 року економічних санкцій ЄС стосовно Росії опубліковано в п'ятницю в "Офіційному журналі" ЄС.

Рішення щодо продовження санкцій проти РФ опублікували в "Офіційному журналі" ЄС: завтра воно набуде чинності

"Це рішення набуває чинності наступного дня після його опублікування в "Офіційному журналі" Європейського союзу", - йдеться в публікації, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Рішення Ради ЄС про чергове продовження секторальних санкцій було ухвалено одноголосно за письмовою процедурою, повідомила раніше прес-служба ради.

Це було юридичне затвердження ухваленого 13 грудня 2018 року на саміті ЄС в Брюсселі відповідного політичного рішення глав держав і урядів країн ЄС. Вони після доповідей президента Франції Емманюеля Макрона і канцлера ФРН Ангели Меркель визнали, що у виконанні Мінських угод, з якими ЄС пов'язав ці обмежувальні заходи, немає прогресу.

Ці санкції були спочатку введені 31 липня 2014 року терміном на один рік "у відповідь на дії Росії зі дестабілізації ситуації в Україні". Вони були посилені у вересні 2014 року. 19 березня 2015 року Європейський рада пов'язала термін дії санкцій з повним виконанням Мінських угод.

Заходи стосуються фінансового, енергетичного та оборонного секторів, а також товарів подвійного призначення.

Економічні санкції передбачають:

- обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ з мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їхніх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку і які засновані за межами ЄС, а також для трьох великих російських енергетичних компаній і трьох оборонних компаній;

- експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю;

- введення заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;

- обмеження доступу Росії до окремих, які мають стратегічне значення, технологій і послуг, які можуть використовуватися для розробки і видобутку нафти.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики