Цензор.НЕТ

28.12.18 12:45

Голосів у ВР для запровадження накопичувальної пенсійної системи поки немає, - Гройсман

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман поки не бачить необхідної кількості голосів у Верховній Раді для ухвалення рішення про введення другого (накопичувального) рівня пенсійної системи.

Голосів у ВР для запровадження накопичувальної пенсійної системи поки немає, - Гройсман

"Взагалі, це питання не тільки і не стільки пенсійної системи - це питання гарантій вкладів, приватного інвестування. Такий законопроект є, тривають дискусії. Поки що об'єднання депутатських голосів, щоб було прийнято необхідне рішення, я не бачу", - сказав В.Гройсман в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає Цензор.НЕТ.

Водночас прем'єр вважає, що накопичувальний рівень мусить з'явитися, але тоді, коли це буде дійсно гарантовано для тих, хто буде накопичувати.

Що стосується підвищення пенсій в 2019 році, В.Гройсман повідомив, що 1 січня буде перерахунок пенсій для військових пенсіонерів - це близько 500 тис. осіб, З 1 березня - масовий перерахунок пенсій для всіх громадян. "Його буде проведено з розрахунку 50% інфляції і 50% середньої заробітної плати. Це буде вперше автоматична індексація, яка відтепер стане щорічною і не буде залежати від чиїхось політичних рішень", - констатував він.

За словами прем'єра, наступна проблема, яка потребує вирішення, - підвищення пенсії для осіб з великим стажем, але невисокою зарплатою і, як результат, низькою пенсією.

"Але коли будь-яку категорію починаєш розраховувати, бачиш, що це десятки мільярдів гривень, які потрібно додатково знайти, і це дуже складно. Тому я завжди кажу, що основою всіх змін повинна бути сильна і відкрита економіка", - підкреслив В.Гройсман.

"Можливо, для тих, хто буде сплачувати високі внески з ЄСВ, зняти обмеження з виплат пенсій. Якщо ти більше платив - ти отримуєш більше пенсії. І це дуже добре сприймалося в бізнес-середовищі", - сказав він.

В.Гройсман зазначив, що уряд готовий на компроміси щодо розробленого Міністерством соціальної політики законопроекту, який пропонує скасувати верхню межу нарахування ЄСВ і ввести регресивну шкалу його нарахування.

"Я розмовляв з бізнес-асоціаціями щодо цієї ідеї Мінсоцполітики і закликав їх сісти і подивитися, що потрібно збалансувати в цьому законі, щоб "білий" бізнес був захищений, а "сірий" виходив з тіні. І вони сказали, що це нормальний підхід, що готові до обговорення пропозицій, і ми поки працюємо над цим", - сказав він.

Прем'єр зазначив, що існуючий верхній ліміт на нарахування ЄСВ призводить до схем ухилення, коли переважна більшість працівників отримує мінімальну або близьку до мінімальної зарплату, а у директора зарплата - в кілька мільйонів, які потім виплачуються працівникам у конвертах.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики