Цензор.НЕТ

29.12.18 13:04

На кордоні з Польщею загостряться проблеми, якщо не збільшити кількість пунктів пропуску, - Дещиця

За 10 років кількість пунктів пропуску на кордоні Польщі та України залишилася такою ж, а кількість людей, які перетинають кордон, збільшилася у декілька разів.

На кордоні з Польщею загостряться проблеми, якщо не збільшити кількість пунктів пропуску, - Дещиця

Про це розповів посол України в Польщі Андрій Дещиця висловив в інтерв'ю "Укрінформу", передає Цензор.НЕТ.

"Системно вирішити проблему може збільшення кількості пунктів пропуску та скорочення тривалості проведення перевірок і оформлення документів. Якщо розбудова інфраструктури пунктів пропуску вимагає часу, то запровадження спільного контролю у всіх пунктах пропуску (на сьогодні діє в 4 з 8 автомобільних пунктів пропуску) могло б вже у короткостроковій перспективі значно покращити ситуацію. Ми працюємо над цим. Важливим елементом є також належне виконання обов’язків працівниками прикордонної та митної служб. Не варто нехтувати "гарячою лінією" у ситуаціях, коли бачите, що дії працівників пунктів пропуску не відповідають вашим очікуванням", - заявив посол.

"Питання в тому, що це справді проблема, яка загострюватиметься, якщо кількість пунктів пропуску на кордоні не збільшуватиметься. Звичайна арифметика. Десять років тому ми мали вісім автомобільних пунктів пропуску, і сьогодні їх вісім. Натомість, кількість людей, які перетинають кордон, збільшилася у декілька разів. Різного роду спроби пришвидшення перевірки на кордоні за рахунок створення окремих смуг для малого прикордонного руху чи автомобілів громадян ЄС не вирішує загальної проблеми. Тому, основним завданням є збільшення кількості пунктів пропуску на кордоні і поширення на всі пункти спільного контролю", - додав Дещиця.

"Поки що пріоритетним завданням є модернізація наявних пунктів пропуску. Але реальною є також перспектива відкриття протягом двох років пункту пропуску "Нижанковичі-Мальховичі" поблизу Перемишля. Для цього є вже рішення змішаної комісії з питань транскордонного та регіонального розвитку, є кошти в місцевих бюджетах, зокрема у Підкарпатському воєводстві для підготовки проектно-кошторисної документації",  - зазначив український дипломат.

"У нас є ще кілька місць на українсько-польському кордоні, де потенційно можуть бути пункти пропуску. Це чотири місця, де відбуваються дні добросусідства: одне – на Волині, два – у Львівській області, ще одне – у Закарпатській області, де сходяться кордони України, Польщі та Словаччини. Об’єктивна потреба відкриття тут пунктів пропуску є. Потрібне політичне рішення і фінансове забезпечення", - резюмував Дещиця.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики