Цензор.НЕТ

29.12.18 17:21

Рішення про заміну посла в Україні є остаточним, - глава МЗС Польщі Чапутович

Рішення про заміну посла Польщі в Україні є остаточним і переглядатися не буде.

Так міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович прокоментував ініціативу польських журналістів та експертів, які звернулися до президента РП із проханням залишити на посаді чинного посла Яна Пєкло, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Рішення не зміниться, оскільки дату (заміни) вже визначено. Відкликання посла Пекло узгоджено вже багато місяців тому, про нового кандидата було поінформовано українську сторону", - сказав Чапутович.

Він позитивно оцінив дії Яна Пєкло на посаді посла.

"З іншого боку, є потреба якогось нового погляду на польсько-українські відносини і зміцнення нашого представництва в Києві. Думаю, що політичні зміни - в Україні відбудуться президентські та парламентські вибори - є хорошим моментом", - зауважив глава МЗС Польщі.

За його словами, кандидатура нинішнього заступника глави МЗС Польщі Бартоша Ціхоцького на посаду посла в Україні відповідає вимогам, оскільки це підкреслює ранг політичних відносин між країнами і "зміцнить політичне представництво (Польщі)" в Києві.

Чапутович підкреслив, що Ціхоцький - професіонал, добре розбирається в "українських питаннях".

Глава МЗС Польщі зазначив, що заміну посла не варто сприймати як "неприхильний жест щодо України". Навпаки, ротація спрямована на поліпшення взаємовідносин з Україною і пошук можливостей дипломатичного вирішення проблем, зокрема й історичних.

"Заступник міністра Ціхоцький має свій рішучий стиль дій, він чітко і відкрито говорить про проблеми. Адже не йдеться про вдавання, що проблем немає, вони існують, і про них потрібно говорити і вирішувати", - наголосив глава МЗС Польщі.

Як відомо, президент Польщі нещодавно підписав постанову про відкликання Пєкло з посади посла в Україні до 31 січня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики