Цензор.НЕТ

29.12.18 18:57

Порошенко підписав закон про прилеглу зону України, який розширює зону українського контролю в Чорному морі, - АП

Президент Петро Порошенко підписав Закон України "Про прилеглу зону України", ухвалений Верховною Радою України 6 грудня 2018 року.

Порошенко підписав закон про прилеглу зону України, який розширює зону українського контролю в Чорному морі, - АП

Про це йдеться в повідомленні АП, інформує Цензор.НЕТ.

Як повідомляє в суботу прес-служба Президента України, закон гармонізує морське законодавство України із законодавством інших причорноморських держав та інших держав-учасниць Конвенції ООН із морського права 1982 року.

Також закон спрямовано на запобігання здійсненню контрабандних операцій і нелегальних заходів суден у закриті порти тимчасово окупованих територій України.

"Відповідно до закону, прилегла зона України - це зона відкритого моря, прилегла до територіального моря України і зовнішня межа якого перебуває на відстані не більше 24 морських миль, відлічених від вихідних ліній, від яких відміряється ширина територіального моря України", - сказано в повідомленні.

У своїй прилеглій зоні Україна здійснює необхідний контроль із метою запобігання порушенням митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного законодавства України у межах території України, включно з її внутрішніми водами або територіальним морем.

"Контроль здійснюється з метою притягнення до відповідальності за порушення законодавства України, вчиненого у межах території України, включно з її внутрішніми водами або територіальним морем", - сказано в повідомленні.

Також із метою запобігання порушенням законодавства України або притягнення до відповідальності за його порушення уповноважений орган, який забезпечує недоторканність державного кордону та охорону суверенних прав України в її прилеглій та виключній (морській) економічній зонах може зупиняти судна, оглядати їх, затримувати чи арештовувати судна та/або членів їх екіпажу, включно з військовими кораблями та іншими державними суднами, які використовуються з некомерційною метою.

"Згідно із законом, якщо судно порушило законодавство України і робить спробу зникнути, уповноважений орган має право переслідувати таке судно по гарячих слідах із метою його затримання та притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН із морського права 1982 року. Право на переслідування припиняється як тільки переслідуване судно увійде в територіальне море держави, під прапором якої плаває судно, або будь-якої третьої держави", - сказано в повідомленні.

Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики