Цензор.НЕТ

30.12.18 23:02

Щоб людина сіла за держзраду, треба підтвердження від експерта про зазіхання на територіальну цілісність України, - Луценко про Медведчука і Вілкула

Поки проросійські політики не роблять заяв і дій, які можна розглядати як зазіхання на територіальну цілісність України, їх неможливо притягнути до кримінальної відповідальності.

Щоб людина сіла за держзраду, треба підтвердження від експерта про зазіхання на територіальну цілісність України, - Луценко про Медведчука і Вілкула

Про це розповів в ефірі 5 каналу Генеральний прокурор України Юрій Луценко, інформує Цензор.НЕТ.

"Ми не Росія. За чужу і навіть дуже неприємну думку у нас не саджають. Щоб людина сіла за державну зраду, треба щоб експерт підтвердив, що вона закликала до зміни територіальної цілісності України. Тому коли глава політради партії "За життя" Віктор Медведчук виступає і говорить речі, які мені розривають серце, на жаль, вони лежать у площині, яка не передбачає зміни територіального устрою України, і я не маю можливості пред'явити йому претензію. Якщо ми не "рашка", де можна пред'явити кому завгодно що завгодно", - підкреслив він.

За словами Генпрокурора, неможливо Медведчука переслідувати також за його бізнес, бо він не є виконавчим директором на жодному своєму підприємстві.

"Він є засновником. І навіть якщо я затримую директорів, наприклад у справі глави фракції Опозиційного блоку Вадима Новинського величезна кількість таких епізодів, і вони не вказують на засновника компанії, той за законом будь-якої європейської країни не відповідає", - пояснив Луценко.

Як повідомив Генпрокурор, нардеп від Опозиційного блоку Олександр Вілкул також не робив заяв, за які його можна притягнути. А за корупційними справами його не дає притягнути парламент.

"У кожному конкретному випадку не наводьте мені списків, кого потрібно посадити. Дайте мені список доказів, які свідчать про вчинення злочину... Без вказівки на корисливий інтерес Медведчука я не маю права висувати йому претензії. Таке правосуддя в усьому Європейському Союзі. Бо в іншому випадку це - Росія, яка саджає лише за те, що хтось висловився не так, як знаменитий Володимир Путін", - зазначив Луценко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики