Цензор.НЕТ

02.01.19 15:25

Стан фігуранта "справи українських диверсантів" Дудки задовільний, він перебуває в диспансері, - Денісова отримала відповідь Москалькової

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова отримала відповідь на запит про стан українського політв'язнів Володимира Дудки, відісланий три місяці тому.

Стан фігуранта "справи українських диверсантів" Дудки задовільний, він перебуває в диспансері, - Денісова отримала відповідь Москалькової

Про це вона написала в Facebook, інформує Цензор.НЕТ.

"Нарешті до мене надійшла відповідь від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової на мій запит щодо стану здоров’я українського політв’язня Володимира Дудки, якого утримують у СІЗО Сімферополя.

Три місяці знадобилося російській стороні, щоб перевірити стан здоров’я українця, адже свій запит я направила ще у вересні минулого року. Окрім того, 26 грудня я вкотре зверталася до Тетяни Москалькової щодо значного погіршення стану здоров’я Володимира – йому загрожує інсульт.

Російський омбудсман у відповідь на мій вересневий запит зазначила, що стан здоров’я Володимира Дудки задовільний. Володимир у зв’язку з хронічними захворюваннями перебуває під диспансерним наглядом, його консультують лікарі, тривають клініко-лабораторні дослідження, а також видаються необхідні ліки.

Також ця інформація підтверджується і від радника президента РФ, Голови Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при Президентові РФ Михайла Федотова, який раніше надіслав свою відповідь. Знову ж таки, жодних офіційних документів, які б підтвердили це, надано не було", - підкреслила Денісова.

Стан фігуранта справи українських диверсантів Дудки задовільний, він перебуває в диспансері, - Денісова отримала відповідь Москалькової 01

Нагадаємо, 9 листопада 2016 року в окупованому Севастополі затримали співробітників кримського аналітичного центру "Номос" Дмитра Штиблікова і Олексія Бессарабова, а також їх близького друга Володимира Дудку. Усіх трьох звинуватили в нібито підготовці диверсій в окупованому Криму на замовлення української розвідки. 16 листопада 2017 року "Севастопольський міський суд" засудив Штиблікова до 5 років колонії суворого режиму і до штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (95 тисяч гривень).

У Службі безпеки України тоді повідомили, що затримані в Криму громадяни України не є ні співробітниками, ні контактерами з боку СБУ.

На засіданні "суду" 20 грудня 2018 року Володимир Дудка та Олексій Бессарабов заявили про фальсифікації слідства під час проведення оперативно-розшукових заходів.

Наступне засідання у справі в "Севастопольському міському суді" назначене на 22 січня 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики