Цензор.НЕТ

02.01.19 19:19

Україна підтримає фінансово судове переслідування винних у катастрофі літака рейсу МН17, - Кабмін

Кабінет міністрів схвалив проект Меморандуму про взаєморозуміння між урядами Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України.

Україна підтримає фінансово судове переслідування винних у катастрофі літака рейсу МН17, - Кабмін

Про це йдеться в урядовому рішенні, датованому 27 грудня 2018 року, інформує Цензор.НЕТ.

Згідно з документом, меморандум передбачає фінансову підтримку судового переслідування винних у збитті літака рейсу МН17 17 липня 2014 року.

"Прийняттям розпорядження Уряд вкотре підтверджує свою відданість підтримці розслідування щодо осіб, підозрюваних у збитті боїнгу MH17, з огляду на міжнародний характер трагедії та з метою встановлення шкоди, заподіяної всім жертвам трагедії, а також з метою зробити судовий процес якомога більш доступним для всіх близьких родичів жертв.

Для досягнення мети Меморандуму останнім засновується Комітет фінансового нагляду, до складу якого будуть входити представники урядів Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України та урядів тих держав, громадяни яких постраждали у катастрофі, і які здійснили фінансовий внесок у судовий розгляд", - йдеться в повідомленні Кабміну.

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область). Унаслідок падіння загинуло 298 осіб.

Цензор.НЕТ неодноразово повідомляв про хід розслідування причин катастрофи "Боїнга" рейсу МН17, а також оприлюднив ексклюзивні фотографії ангара і фотографії елементів "Бук-М1-2", які фігурують у матеріалах кримінальної справи. Прокуратури Нідерландів та Австралії підготували вельми переконливу доказову базу. Зокрема, було встановлено, що елементи, які вразили "Боїнг", точно збігаються з начинкою бойової частини саме новітньої російської зенітної ракети "Бук-М1-2". Комплекс "Бук-М-1-2" був розроблений у 1997 році, поставлений на озброєння ЗС РФ у 1998-му і ніколи не поставлявся в Україну. Також незалежні експерти з Німеччини, Англії та Польщі, вивчили фрагменти уламків і склали свою думку: це частини російської ракети "Бук". Сучасна хімічна експертиза абсолютно точно встановила склад металу, виявила частки матеріалу обшивки і скла саме збитого лайнера, які пробивали ці елементи перш, ніж уразити людей.

Також читайте: Путін сам сказав, що нікому не треба довіряти, і я не довіряю йому в справі МН-17, - прем'єр Австралії

У листопаді 2015 року Президент Петро Порошенко під час візиту до Нідерландів заявив, що Україна використовує членство в Радбезі ООН в розслідуванні трагедії "Боїнга" рейсу МН-17.

У травні 2016 року австралійська юридична фірма LHD подала позов проти Росії і російського президента Володимира Путіна в Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) від імені родичів жертв "Боїнга" "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, збитого 17 липня 2014 року над непідконтрольними Україні територіями східної частини країни. Позов, у якому РФ і В.Путін вказуються як відповідачі і який вимагає компенсацію $ 10 млн за кожного пасажира, був поданий 9 травня.

Восени минулого року Міжнародна слідча група (JIT*) представила висновки, згідно з якими малайзійський "Боїнг" був збитий ракетою "земля-повітря" з установки "Бук", яка стріляла з району донбаського містечка Сніжне (на той час перебувало під контролем "ДНР"). Слідча група представлена ​​п'ятьма країнами: Малайзія, Нідерланди, Бельгія, Австралія, Україна. Росія від участі в спільному розслідуванні групи відмовилася.

24 травня Міжнародна спільна слідча група поінформувала, що літак рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року було збито зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських ВС, яка дислокується в Курську.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики