Цензор.НЕТ

03.01.19 15:15

Неможливо розвивати армію, організовану за принципом "радянського колгоспу", - Бутусов

Наше суспільство не має готових стійких моделей самоорганізації, державні структури і армія зокрема, будуються за принципом "радянського колгоспу".

Неможливо розвивати армію, організовану за принципом "радянського колгоспу", - Бутусов

Про це пише в своїй статті "Армія-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна" головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"Цей колгосп характеризується наступним: в структуру набираються люди з  різною мотивацією, без професійного відбору, частина людей в цих умовах проявляється і росте всупереч обставинам, частина - є баластом і підриває дієздатність зсередини. Але ставлення і до тих і до інших у "колгоспі" однакове - "зрівнялівка", і кар'єру і ті і інші роблять однаково успішно. Немає традицій, немає принципів, немає інституцій, немає корпоративної етики. У цих умовах якість відбору і професіоналізація "колгоспу" критично залежить від особистості "голови колгоспу", від волі та інтелекту керівника", - стверджує журналіст.

Він підкреслює, що неможливо розвивати армію, якщо її керівники не мають авторитету і не здатні впровадити стандарти НАТО через відсутність мотивації освоювати нове.

"Неможливо створювати колектив і офіцерський корпус, якщо просування по службі зв'язується в деяких випадках з корупцією і особистими зв'язками, а не з професійними заслугами. Неможливо зберігати авторитет, якщо комбригами призначають алкоголіків або просто вкрай обмежених, які не відповідають посаді", - пише Бутусов .

За його словами, чинне керівництво армії склалося "внаслідок десятків років негативної селекції, розвалу армії, і змінити свою психологію вони не зможуть".

"В армії, як ніде, моральна складова має ключове значення, і як ніде, саме в армії відома і перевірена в справі цілком достатня кількість вольових і грамотних людей, щоб негайно заповнити всі ключові керівні пости. За час війни склалася нова військова еліта, якій необхідно дати дорогу до вищих посад.

Прогрес в армії неможливий без відсторонення від влади клану Муженка-Назарова. Причетність військового керівництва до проявів службової недбалості доведена і рішеннями суду, і розслідуваннями військової прокуратури, які до суду не дійшли тільки через тиск президента на правоохоронні органи. Але поряд з некомпетентними командирами в армії з'явилися справжні військові лідери.

В Україні виросла ціла низка професійних воєначальників, які стали золотим фондом нації і держави, є військові частини, з яких не тікають, а навпаки, куди люди постійно приходять на контракт, і ось такі лідери мають рости далі в званнях і посадах. Це і є головна реформа", - підсумовує Бутусов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики