Цензор.НЕТ

04.01.19 15:54

У Верховній Раді зареєстровано президентський законопроект про державні закупівлі під час воєнного стану

Президент України Петро Порошенко пропонує ухвалити закон про особливості процедури державних закупівель під час воєнного стану.

У Верховній Раді зареєстровано президентський законопроект про державні закупівлі під час воєнного стану

Як інформує Цензор.НЕТ, у Верховній Раді зареєстровано президентський проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей процедури державних закупівель під час дії правового режиму воєнного стану (№9460).

Передбачається, що ухвалення закону дозволить забезпечити законодавче закріплення особливостей процедури державних закупівель та внесення змін до умов укладених договорів для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану.

У пояснювальній записці нагадується, що указом президента України "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим законом від 26 листопада 2018 року, з 14.00 26 листопада 2018 року в окремих областях України вводився правовий режим воєнного стану терміном на 30 діб. "Пунктами 6, 7 вказаного рішення Ради національної безпеки і оборони України Міністерству оборони України, Генеральному штабу Збройних сил України визначено невідкладно в установленому порядку уточнити Мобілізаційний план Збройних сил України, зокрема обсяги призову резервістів оперативного резерву першої черги, а також передбачити заходи часткової мобілізації, організувати та провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву у необхідних обсягах", - йдеться в тексті. Так, зазначено в документі, забезпечення виконання зазначених завдань вимагає збільшення обсягів ресурсного забезпечення потреб оборони та проведення додаткових процедур державних закупівель і внесення змін до умов укладених договорів.

Законопроектом пропонується встановити, що переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, зокрема, потреби у здійсненні закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях замовниками, визначеними в частині першій статті 2 закону "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони".

Серед іншого, пропонується визначити, що у зв'язку з необхідністю забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях можуть бути змінені суттєві умови договору про закупівлю (після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі), замовником за якими є суб'єкт, визначений у частині першій статті 2 закону "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", а саме: обсяги із закупівлі, сума договору, строк дії договору та виконання зобов'язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг.

Також у законі "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони" встановлюється, що в разі застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 3-1 частини другої статті 35 закону "Про державні закупівлі", замовник має право укласти договір про закупівлю у строк не раніше ніж через один робочий день і не пізніше ніж через 7 робочих днів з дня оприлюднення на веб-порталі уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Визначається, що в разі непідписання учасником, який став переможцем переговорної процедури закупівлі, застосованої відповідно до пункту 3-1 частини другої статті 35 закону "Про державні закупівлі", договору про закупівлю у визначені цим законом терміни замовник скасовує таку переговорну процедуру. Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій та/або бездіяльності замовника під час застосування переговорної процедури закупівлі відповідно до пункту 3-1 частини другої статті 35 закону "Про державні закупівлі", можуть подаватися до органу оскарження протягом одного робочого дня з дня опублікування на веб-порталі уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, але до дня укладення такого договору.

Термін розгляду органом оскарження такої скарги становить не більш ніж два робочі дні з дати подання скарги. Як наголошується в пояснювальній записці, запропоновані зміни спрямовані на оптимізацію та вдосконалення здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг у більш стислі терміни для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану; внесення за потреби змін до суттєвих умов договорів у частині збільшення обсягу суми договору, продовження терміну його дії, а також терміну виконання зобов'язань за договором.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики