Цензор.НЕТ

06.01.19 13:29

Ми не можемо змінити історії, але ми можемо побудувати майбутнє, - глава УГКЦ Святослав привітав українців з Томосом

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав привітав українців з врученням Томосу про надання Константинополем автокефалії Православній церкві України.

Ми не можемо змінити історії, але ми можемо побудувати майбутнє, - глава УГКЦ Святослав привітав українців з Томосом

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ із посиланням на щорічне різдвяне інтерв'ю "5 каналу", яке вийде в ефір напередодні Різдва, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Вітаю братів православних з цією, без перебільшення, історичною подією, на яку чекало наше суспільство, зокрема православна спільнота, впродовж століть. І Матірна Церква древнього Константинополя зробила крок назустріч своїм дітям в Україні", - сказав Предстоятель.

За словами Блаженнішого Святослава, завдяки цій історичній події православні, греко-католики зможуть краще пізнати свою тотожність, ким "ми є як діти нашої Київської Церкви. Ми зможемо відкрити правду про наше коріння".

Бо дуже часто, нагадав духовний лідер українців, історія Київського християнства або замовчувалася, або фальсифікувалася на догоду тим чи іншим імперським геополітичним інтересам і перетворювалася на ідеологію.

"Ми не можемо змінити історію, - наголосив Блаженніший Святослав, - але ми можемо збудувати майбутнє. І тому ось це визнання Церкви-матері, що її київська дочка дозріла для того, аби бути самостійною автокефальною Церквою, перш за все у православному контексті розуміння цього поняття, є дуже важливим. Це знак зрілості".

Глава УГКЦ також зазначив, що це гарна нагода нарешті вийти з внутрішньої ізоляції і заговорити потужним голосом до світового християнства. "І тут я сподіваюся, що УГКЦ і наша сестра Православна церква України будемо разом одним голосом говорити правду про Україну, правду про наші болі і страждання", - додав Предстоятель УГКЦ.

Також Глава Церкви бачить в об’єднанні православних Церков України здатність України перемогти російського агресора. "Чому? Бо коли ми зростаємо у внутрішній єдності, єдності, яка консолідує наш народ, усуває лінії роздорів, розколів, які є між нами, ми стаємо сильнішими. Наша християнська єдність може стати необхідною платформою для єдності народної, суспільної, єдності державної. І тоді, безперечно, ми зможемо протистояти всім зовнішнім силам, які намагаються знищити нашу церковну, національну тотожність, а також знищити нашу з вами державність - соборність українського народу, століття відновлення якої ми урочисто святкуватимемо цього року", - вважає Блаженніший Святослав.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики