Цензор.НЕТ

07.01.19 10:09

Українську церкву визнають патріархатом, розколу у світовому православ'ї не буде, - Філарет

На думку патріарха, Російська православна церква рано чи пізно увійде в спілкування з Православною церквою України. Інакше РПЦ чекає розкол.

Українську церкву визнають патріархатом, розколу у світовому православ'ї не буде, - Філарет

Таку думку почесний патріарх Православної церкви України Філарет висловив в ефірі телеканалу "Прямий", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"Поки що нас визнали як митрополію, і ми з цим погоджуємося. Хоча ми 25 років були патріархатом, але зараз погодились на те, що ми - митрополія, але митрополія для всього православ’я. Ми маємо претензію на патріархат тому, що ми - велика церква. Ми сподіваємося, що українську церкву з часом константинопольський Вселенський патріарх визнає і патріархатом. Це - майбутнє, але це буде", - сказав Філарет.

Патріарх вважає, що після отримання Томосу про автокефалію церкви України велика частина православних церков увійде в спілкування з нею.

"Частина помісних церков, а також російська церква, Антіохійська церква і деякі інші не ввійдуть у спілкування з Православною церквою України, але це - тимчасово. Поступово всі увійдуть у молитовне єднання і зі Вселенським патріархом, і з Православною церквою України. Зокрема і російська, бо іншого шляху немає. Якщо ми православні, то маємо дотримуватися єдності", - підкреслив Патріарх.

Він зазначив, що той, хто не дотримується єдності, може опинитися в розколі.

"Може статися, що російська церква, яка звинувачувала нас у розколі, сама може опинитися на деякий час в розколі... Але вона вже не буде великою, бо церква України від неї відокремиться. Вона вже відокремилася, і тому вже російська церква не така велика, якою вона була. А якщо вона не велика, то вона і впливу не матиме, змушена буде під тиском і єпископів, і вірян, і духовенства шукати єдності з усім православ'ям", - сказав Філарет.

Його Святість висловив переконання, що розколу, розділення на століття в православ'ї не буде.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики