Цензор.НЕТ

07.01.19 12:13

"Ми маємо розуміти, що жодного майна Московського патріархату в Україні немає", - колишній прес-секретар глави УПЦ (МП) Коваленко

Колишній прес-секретар предстоятеля УПЦ МП Георгій Коваленко прокоментував законопроект ВР про регулювання переходу парафій Московського патріархату до Православної церкви України.

"Ми маємо розуміти, що жодного майна Московського патріархату в Україні немає", - колишній прес-секретар глави УПЦ (МП) Коваленко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "5 канал", зокрема Коваленко розповів про те, як буде врегульовано матеріальні питання.

Читайте також: Необхідно законодавчо врегулювати питання переходу парафій Московського патріархату в ПЦУ, - Парубій

"Наскільки я зрозумів, йдеться про ті поправки до закону, які якраз закладають механізми. Бо є норма закону, яка дає таку можливість, і немає законодавчо визначеного юридичного механізму. З іншого боку, ми маємо розуміти, що жодного майна Московського патріархату в Україні немає. Ба більше, як немає майна церкви загалом, як єдиної організації. Майно належить кожній релігійній громаді. І в цьому сенсі питання скоріше не про майно, а про те, що громада має право обирати собі релігійний центр, тобто центр підпорядкування - місцевого єпископа, главу церкви на території України чи главу церкви за межами України. Це передбачається Конституцією - право і людини, і громади визначатися зі своїм віросповіданням і релігійною приналежністю".

На запитання про те, чи важко зараз священикам МП ухвалити рішення бути з Московським Патріархатом і РПЦ або приєднатися до Православної церкви України, Коваленко сказав: "Ну, я думаю, що вибір священнослужителя насамперед - служити Богу. Це дуже важливий момент... Я думаю, що вибір між Москвою і Вселенським православ'ям - зрозумілий, якщо Москва не хоче бути частиною Вселенського православ'я".

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії з участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

Після надання Томосу Україні Президент Петро Порошенко заявив про те, що гарантує повагу до релігійного вибору і віросповідання кожного громадянина країни.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики