Цензор.НЕТ

07.01.19 13:26

Голосування щодо Brexit відбудеться в британському парламенті 15 січня, - Мей

Якщо парламентарії відхилять угоду, то Британія "опиниться на незвіданій території".

Голосування щодо Brexit відбудеться в британському парламенті 15 січня, - Мей

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на BBC, що посилається на свої джерела в уряді Великої Британії.

Документ, який визначає формат виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу, вже узгоджено з лідерами ЄС. Але тепер його мають затвердити депутати британського парламенту.

Варіант документа, запропонований Терезою Мей, не до вподоби багатьом депутатам як у правлячій консервативній партії, так і серед лейбористів та інших опозиційних політсил. Вони вважають, що краще вийти з ЄС взагалі без угоди.

Понад 200 депутатів підписали листа до Мей, закликаючи її відмовитися від угоди.

Якщо 15 січня британські парламентарії не підтримають документ, Лондону доведеться або залишити ЄС без угоди про вихід із Євросоюзу, або відтермінувати Brexit.

Голосування за умовами Brexit у британському парламенті мало відбутися 11 грудня, однак його відклали, бо більшість депутатів хотіли проголосувати проти. Мей пообіцяла депутатам, що вестиме переговори з ЄС про зміни в угоді. Але в Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди - єдино можливий.

Нагадаємо також, 10 грудня суд Європейського Союзу підтвердив, що Велика Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку. Але в британському уряді заявили, що не мають наміру цього робити.

Тереза Мей зауважила, що ті депутати, які вимагають повторного голосування щодо Brexit, мають розуміти ризик поділу країни.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики