Цензор.НЕТ

08.01.19 13:04

Митрополит Епіфаній - предстоятель Православної української церкви, але я залишаюся патріархом, - Філарет

Почесний Патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що предстоятелем єдиної помісної ПЦУ є митрополит Київський і всієї України Епіфаній, а він залишається патріархом.

Митрополит Епіфаній - предстоятель Православної української церкви, але я залишаюся патріархом, - Філарет

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це Філарет сказав під час божественної літургії в Михайлівському соборі в Києві.

"Сьогодні маємо предстоятеля Блаженнішого митрополита Епіфанія, який є предстоятелем Української православної церкви, але я залишаюся Патріархом", - зауважив він.

Філарет додав, що отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України є радісною подією, яка сталася на Різдво Христове.

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

Після надання Томосу Україні Президент Петро Порошенко заявив про те, що гарантує повагу до релігійного вибору і віросповідання кожного громадянина країни.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики