Цензор.НЕТ

08.01.19 19:24

"Буду радий провести вам екскурсію парламентом", - британський депутат Віттінгдейл написав листа підтримки українським військовополоненим морякам

Джон Віттінгдейл, глава Групи дружби з Україною в парламенті Великої Британії, направив листи українським морякам, яких РФ захопила в Керченській протоці.

"Буду радий провести вам екскурсію парламентом", - британський депутат Віттінгдейл написав листа підтримки українським військовополоненим морякам

Як передає Цензор.НЕТ, відповідний лист опублікувало посольство України в Великій Британії в Twitter.

Зокрема, до моряків він звернувся від імені Групи дружби з Україною в парламенті Великої Британії та побажав їм всього найкращого в 2019 році.

"Я дуже сподіваюся, що в найближчому майбутньому ви повернетеся додому до своїх родин. Я також буду радий одного разу провести вам екскурсію парламентом Великої Британії і запросити вас на склянку пива! Будьте сильними!" - написав Віттінгдейл.

До Групи дружби з Україною в парламенті Великої Британії входить понад 40 депутатів.

"Ми вдячні Джону Віттінгдейлу, який від імені Групи дружби з Україною в парламенті Великої Британії направив листи підтримки капітанам і екіпажам трьох українських кораблів, захоплених Росією в результаті акту агресії 25 листопада 2018", - написали в посольстві України у Великій Британії.

Буду радий провести вам екскурсію парламентом, - британський депутат Віттінгдейл написав листа підтримки українським військовополоненим морякам 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики