Цензор.НЕТ

08.01.19 22:26

Суд визнав протиправною заборону депутатських відряджень у пленарні тижні

Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення про часткове задоволення адміністративного позову щодо визнання протиправною заборони депутатських відряджень у пленарні тижні.

Суд визнав протиправною заборону депутатських відряджень у пленарні тижні

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на портал "Судова влада України", розгляд даної справи тривав з березня 2018 року.

Зокрема, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав протиправним та скасував абзац третій пункту 4 Розпорядження Голови Верховної Ради України "Про деякі питання дотримання прав, виконання обов’язків та посилення відповідальності народного депутата України у Верховній Раді України", де мова йде про те, що не здійснюються відрядження народних депутатів у тижні, які відведені для пленарних засідань парламенту відповідно до календарного плану роботи чергової сесії Верховної Ради, окрім відряджень для участі в офіційних парламентських делегаціях. Також суд визнав протиправними дії спікера щодо підготовки та направлення листа, яким відмовлено у погодженні відрядження народних депутатів України.

Суд ухвалив відповідне рішення зважаючи на те, що повноваження Голови Верховної Ради України, які встановлені Конституцією України та Законом "Про регламент Верховної Ради України", не можуть розумітися як повноваження, які наділяють правом спікера парламенту встановлювати нові права/обов’язки або створювати обмеження у роботі народного депутата при виконанні ним своїх повноважень, зокрема, у здійсненні відряджень. Відповідно до Закону "Про статус народного депутата України", ніхто не має права обмежувати повноваження парламентаря, окрім випадків, передбачених Конституцією та законами України. Водночас, розпорядженням не можуть встановлюватися обмеження щодо здійснення повноважень народного депутата України, оскільки воно не є нормативно-правовим актом.

Зауважимо, що позов подав народний депутат Сергій Власенко до голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики