Цензор.НЕТ

09.01.19 08:31

Екоактивісти мають право оскаржити дії держорганів, які порушують національне природоохоронне законодавство, - ВС

Велика Палата Верховного Суду стала на бік природоохоронних організацій.

Екоактивісти мають право оскаржити дії держорганів, які порушують національне природоохоронне законодавство, - ВС

У постанові від 11 грудня 2018 року в справі № 910/8122/17 судді дійшли висновку, що природоохоронна організація (благодійна, громадська) має право на представництво в суді екологічних інтересів суспільства і окремих його членів з метою захисту порушених екологічних прав людини і громадянина або з метою усунення порушень вимог екологічного законодавства, передає Цензор.НЕТ.

МБО "Екологія-Право-Людина" сперечається з підприємством про заборону діяльності його дельфінарію, аргументуючи це Конвенцією про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуська конвенція).

Велика Палата Верховного Суду вважає, що МБО має право звернутися до суду з метою усунення порушень відповідачем вимог екологічного законодавства. Водночас, оскільки зверненням з таким позовом позивач фактично замінює органи державної влади в питанні здійснення контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, ця суперечка має публічно-правовий характер, а отже, має вирішуватися в порядку адміністративного, а не господарського судочинства.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики