Цензор.НЕТ

09.01.19 17:04

"Це повільне вбивство", - адвокат Курбедінов про здоров'я арештованих окупантами фігурантів "справи Веджіє Кашка"

Адвокати обвинувачених у "справі Веджіє Кашка" Казіма Аметова, Асана Чапуха і Бекіра Дегерменджи заявили про погіршення стану здоров'я своїх підзахисних

"Це повільне вбивство", - адвокат Курбедінов про здоров'я арештованих окупантами фігурантів "справи Веджіє Кашка"

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

"Сьогодні (9 січня – ред.) ми заявили про те, що нашим підзахисним, їхньому життю та здоров'ю загрожує небезпека. Я хочу сказати, що це (тримання в ізоляторі – ред.) повільні тортури, повільне вбивство", – заявив адвокат Казіма Аметова Еміль Курбедінов.

За його словами, стан здоров'я Аметова – "критичний".

"З кожним судовим засіданням йому дедалі гірше. Він каже, що постійно задихається, у нього червоні очі, він ледве дихав, коли я його сьогодні побачив, його камера вся в цвілі. Він розповів мені, що йому роблять якісь уколи, але вони зовсім не допомагають", – уточнив Курбедінов.

Адвокат Асана Чапуха Айдер Азаматов закликав російську владу Криму адекватно відреагувати на ситуацію.

"На прикладі мого підзахисного ми можемо побачити, що чим довше вони перебувають у СІЗО, тим ближче точка неповернення, після якої допомогти їм буде вже неможливо. Асан Чапух раніше взагалі не приймав ліки, тепер приймає у великому обсязі. З одного боку, вони його лікують, з іншого – калічать. Закликаю владу Криму реагувати на цю ситуацію, вживати адекватні заходи", – сказав Азаматов.

Адвокат Едем Семедляєв розповів, що стан здоров'я його підзахисного Бекіра Дегерменджи не покращується.

"У цій справі вже є один померлий – Веджіє Кашка. Всі інші стоять на краю, в тому числі й Дегерменджи. У нього алергія на холод, це сильно погіршує його стан здоров'я, на нинішньому засіданні він навіть не міг говорити і відповідати на запитання судді. З нашого боку ми робитимемо все, що від нас залежить – подаватимемо скарги, заяви, клопотання у відповідні органи", – сказав Семедляєв.

Підконтрольний Росії "Київський районний суд" окупованого Сімферополя 9 січня переніс засідання у "справі Веджіє Кашка" на 24 січня через неявку одного з обвинувачених, кримськотатарського активіста Асана Чапуха. Адвокати інших обвинувачених у цій справі клопотали про зміну їм запобіжного заходу на домашній арешт.

"Засідання відкладається вже вдруге. Асан Чапух справді хвора людина, і щоб наші інші підзахисні не опинилися в такому ж становищі, прошу змінити їм запобіжний захід на домашній арешт", - заявив у суді адвокат Едем Семедляев.

В задоволенні клопотань суддя відмовив.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року Сімферополі російські силовики затримали групу кримських татар – Казіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджи. Їх звинувачують у вимаганні коштів у громадянина Туреччини. Під час затримання стало зле ветерану кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Пізніше стало відомо, що жінка померла.

У грудні 2017 року Чапух переніс мікроінсульт у СІЗО і потребував термінової госпіталізації. Пізніше заарештований пройшов медичне обстеження, однак діагноз і стан його здоров'я залишаються невідомими для адвоката.

У вересні 2018 року Чапух оголосив голодування, але незабаром був змушений припинити його за станом здоров'я. Цього ж місяця його госпіталізували.

У жовтні 2018 року Чапуха за станом здоров'я відпустили з СІЗО під домашній арешт.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики