Цензор.НЕТ

10.01.19 14:35

Від початку року в Україні від грипу померли п'ятеро людей, - МОЗ

Від початку цього епідсезону (з жовтня 2018 року) померли 13 хворих.

Від початку року в Україні від грипу померли п'ятеро людей, - МОЗ

Від початку року в Україні від ускладнень, викликаних вірусом грипу типу "А", померли п'ять осіб. Про це повідомляється на сайті Центру громадського здоров'я МОЗ, передає Цензор.НЕТ.

Загалом від початку цього епідсезону (жовтень 2018 року) від грипу померло 13 осіб.

"Із 1 жовтня 2018 р. до 6 січня 2019 р. в Україні зареєстровано 2 439 032 особи, які захворіли на грип та ГРВІ. Нині епідемічні пороги перевищено у двох областях: Київській (на 2,8%) та Житомирській (на 7%). Загалом по Україні захворюваність на 17,6% менша за епідемічний поріг", - йдеться в повідомленні.

У ЦГЗ нагадують, що грип - це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Грип легко передається від людини до людини, переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Його симптоми виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів.

"Центр громадського здоров’я України рекомендує за перших симптомів звертатися до лікаря, адже самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я, а несвоєчасне виявлення грипу може призвести до тяжких ускладнень і навіть смерті хворого", - наголошується в повідомленні.

Фахівці також радять зробити щеплення від грипу навіть посеред епідсезону.

"Також сезон захворюваності на грип та ГРВІ не є причиною відмовлятися від планової вакцинації проти інших захворювань - для відтермінування щеплення мають бути чітко визначені протипоказання щодо введення тієї чи іншої вакцини", - наголошується в повідомленні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики