Цензор.НЕТ

10.01.19 20:43

Транзит газу: Україна готова підписати новий контракт з Росією, але тільки за європейськими правилами, - Клімкін

Основа для транзиту має бути чіткою, прозорою та ефективною, наполягають в МЗС.

Транзит газу: Україна готова підписати новий контракт з Росією, але тільки за європейськими правилами, - Клімкін

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив на прес-конференції у Вільнюсі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Переговори про укладення нового договору на транзит газу з Росії через Україну до Європи відбудуться в Брюсселі 21 січня.

Діючий контракт щодо транзиту газу закінчується наприкінці 2019 року. Після цього Росія може відмовитися від українських послуг транзиту.

За словами Клімкіна, Україна готова до конструктивного діалогу на тристоронніх переговорах про довгостроковий транзит газу до Європи через нашу країну.

"Ми готові брати участь у конструктивному діалозі, але він має бути заснований на дуже чітких умовах. І одна з найважливіших умов - це поширення європейських норм для того, щоб мати чітку, транспарентну та ефективну основу для майбутнього транзиту", - заявив глава МЗС.

"Це означатиме, наприклад, що газ купуватиметься на східному кордоні України, транзитний тариф буде розрахований на основі європейської методології, управління базуватиметься на європейських нормах", - резюмував дипломат.

Якщо це трапиться, наша країна втратить значну частину валютної виручки.

За даними міністерства фінансів, одні тільки прямі втрати можуть досягти 2,5-3% від ВВП.

У 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на $0,7 млрд.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики