Цензор.НЕТ

10.01.19 23:17

Громадянина України судитимуть у Польщі за відмивання брудних грошей і шахрайство з ПДВ

Польська прокуратура обвинуватила громадянина України у відмиванні брудних грошей на суму майже 850 тис. євро та участі в міжнародній злочинній групі, що шахрайським шляхом одержувала відшкодування ПВД.

Громадянина України судитимуть у Польщі за відмивання брудних грошей і шахрайство з ПДВ

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

Обвинувальний акт внесено до Окружного суду у Варшаві. Про це у четвер, 10 січня, повідомили у Національній прокуратурі Польщі.

"Ігор Л. – це перший член викритої злочинної групи, якого обвинувачено на підставі матеріалів, виключених з розслідування. Провадження щодо інших її членів триває. За попередніми даними, вартість відшкодованого ПДВ, яким заволоділа ця група, становить декілька мільйонів злотих", - повідомили в Департаменті з організованої злочинності та корупції Національної прокуратури у Любліні.

Ігор Л., як з’ясували прокурори, отримав майже 850 тис. євро від інших компаній, а потім перерахував ці кошти на рахунки інших господарчих суб’єктів. Ці трансакції мали імітувати фінансові операції, що виявилися фіктивними.

Компанія, від імені якої діяв Ігор Л., була створена для прикриття, спільно з іншими фірмами, торговельних операцій для одержання відшкодування ПДВ шахрайським шляхом. Вона була зареєстрована на Кіпрі, а осередок її був в Единбурзі. Встановлено, що у компаніях ніхто насправді не працював і фірма не здійснювала жодної господарської діяльності.

За словами прокурорів, злочинна група діяла від січня 2014 року до квітня 2017 року у Варшаві та в інших населених пунктах Польщі і за межам країни. Її члени відкривали у Польщі рахунки в банках для різних фірм, на які перераховували великі суми грошей з різних іноземних компаній.

Українця взяли під тимчасовий арешт. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики