Цензор.НЕТ

11.01.19 10:49

Перевезення в РФ за 2018 рік впали на 16%. В сторону ЄС ми навпаки фіксуємо стрімке зростання, - Кравцов

Питання розриву залізничного сполучення між Україною і РФ політичне, а не економічне, і в разі його прийняття урядом "Укрзалізниця" буде його виконувати. Водночас перевезення в Росію падають.

Перевезення в РФ за 2018 рік впали на 16%. В сторону ЄС ми навпаки фіксуємо стрімке зростання, - Кравцов

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав глава ПАТ "Укрзалізниця" Євген Кравцов.

"Перевезення до Російської Федерації падають з року до року. У 2018 зменшення - 16%. Хоча на сьогодні залізниця – це один з небагатьох способів прямого сполучення з Росією, які залишилися. У бік ЄС ми навпаки фіксуємо стрімке зростання. Збільшується кількість пасажирів на потяги до Варшави, Перемишля, Вроцлава. Нещодавно запущені напрями в Будапешт та Відень, і вони мають попит. Декілька тижнів тому ми запустили до Вроцлава безпересадковий вагон. Окрім того, ми відкрили потяг чотирьох столиць (Київ-Мінськ-Вільнюс-Рига). На пікові дні ми запустили додатковий потяг Львів-Перемишль. І ми побачили його прибутковість, з огляду на досить непоганий тариф на міжнародне сполучення", - зазначив глава УЗ.

Оцінюючи можливість розриву залізничного сполучення між Україною і Росією, Кравцов сказав, що це питання не належить до прямої компетенції "Укрзалізниці".

"Уряд та Міністерство інфраструктури відповідають за визначення міжнародного сполучення і за припинення чи відновлення. Якщо таке рішення буде прийняте, ми будемо його виконувати", - заявив він.

Кравцов також сказав про потенційні збитки від можливого розриву сполучення:

"Маємо констатувати, що якщо припиниться сполучення, то матимемо збитки від припинення транзитних перевезень. І звичайно, будуть певні збитки від припинення пасажирського сполучення. Пасажирські потяги до РФ на сьогодні прибуткові. Я не буду це обговорювати з економічної точки зору, тому що це питання не економічне. Звичайно, приймаючи таке рішення, міністерство має прораховувати за рахунок чого компенсувати ці збитки. Думаю, в Уряді це добре розуміють".

Повне інтерв'ю з Євгеном Кравцовим читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики