Цензор.НЕТ

11.01.19 15:45

З нами зустрілися 18 ієрархів УПЦ МП. Більшість з них готові влитися в ПЦУ, - екзарх Даниїл

Екзарху Вселенського патріархату було складно знайти контакт з ієрархами Української православної церкви Московського патріархату, оскільки вони отримували вказівки з Москви з забороною на спілкування.

даниил

Екзарх Вселенського патріархату, архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви в США в інтерв'ю "BBC Україна", заявив, що з ним і іншим екзархом, єпископом Іларіоном Едмонтонським з Канади, за час їх перебування в Україні зустрілися 18 ієрархів Української православної церкви Московського патріархату, передає Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що з ієрархами УПЦ МП було складно знайти контакт.

"Представники УПЦ МП мали вказівки з Москви: їм було заборонено виходити з нами на контакт. Однак коли, незважаючи на заборону спілкуватися, вони ж йшли з нами на зустріч, ми повинні були знайти, як і де зустрітися, щоб не створити умов, якщо б їх могли покарати за спілкування з нами. І, з іншого боку, щоб не створити передумови для звинувачень нас у втручанні у внутрішні справи їхньої церкви. Це було найбільше переживання. З нами зустрілися 18 ієрархів. Більшість з них були і, на мою думку, до цього дня готові зробити крок, щоб влитися в нову Помісну українську православну церкву", - розповів Даниїл.

Він зазначив, що найбільше вони боялися санкцій, які могла накласти на них УПЦ МП.

"І попри те, що ми їм гарантували, що Константинополь захистить їх, не залишить з церковними санкціями і так далі, вони все одно хотіли побачити, коли цей процес дійде до кінця. Томос буде, казали вони, - і тоді ми почнемо робити якісь радикальніші кроки з нашим духовенством. Друга річ - ми це мусимо також розуміти - архієрей без свого духовенства і мирян не є повноцінним архієреєм. Їм потрібно було працювати з їхніми священиками, деканами, мирянами, щоб не створити якихось перешкод, які могли виникнути на місцях", - сказав екзарх.

За його словами двоє ієрархів УПЦ МП, які могли бути присутніми на Об'єднавчому соборі, але не змогли приїхати вийшли на зв'язок з екзархами і пояснили свою відсутність страхом, заявивши: "Ми зараз не можемо, тому що ми боїмося".

Оцінюючи подальше об'єднання православних в Україні Даниїл сказав: "Все залежатиме від того, наскільки архієреї, духовенство всередині нової структури зуміють порозумітися, щоб у ній не розпочалися внутрішні конфлікти - про єпархії, місця служіння і так далі. Владика Епіфаній не має жодних передумов для того, щоб створювати якісь проблеми для когось - навпаки, він хоче, щоб все йшло дуже спокійно. Думаю, в цьому і полягає перевага його молодості. Крім того, він має спокійний характер, він - не жорстокий лідер, який буде кулаком по столу бити".

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

Після надання Томосу Україні Президент Петро Порошенко заявив про те, що гарантує повагу до релігійного вибору і віросповідання кожного громадянина країни.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики