Цензор.НЕТ

11.01.19 17:16

Для управління вокзалами буде створена спеціальна філія "Укрзалізниці", - Кравцов

Глава "Укрзалізниці" Євген Кравцов анонсував створення компанії, завданням якої буде виведення залізничних вокзалів зі збитків.

Для управління вокзалами буде створена спеціальна філія "Укрзалізниці", - Кравцов

Про це він сказав в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Абсолютна більшість вокзалів, які перебувають у власності УЗ, в хорошому або в задовільному стані. Є проблемні, як відомий усім Миколаївський вокзал, на Західній Україні - Хустський", - сказав він.- Щодо вокзалів у нас є окрема стратегія. Наступного року їх відремонтують. Також плануємо створити окрему внутрішню філію, вокзальну компанію, яка займатиметься тим, щоб вивести ці вокзали на беззбитковість і підвищити прибутковість від їхньої експлуатації. Ми бачимо можливість комерціалізації вокзалів - передачі їх у концесію або створення державно-приватного партнерства. Вокзали є логістично дуже привабливим об'єктом - велика кількість людей щодня проходить, вони розміщені зазвичай у центрі міст. У більшості європейських міст, де розвинені пасажирські перевезення, на привокзальних територіях розміщено торгові центри. Це і для пасажирів зручно, і суттєве джерело доходів для залізниць. Наприклад, іспанські пасажирські залізниці взагалі отримують до однієї п'ятої доходів від комерціалізації вокзальних площ".

Говорячи про погіршення криміногенної ситуації на залізничних вокзалах, Кравцов сказав:

"Це питання безпеки не тільки на вокзалах, а й у поїздах. Кілька років тому була ліквідована транспортна міліція, яка займалася питаннями гарантування безпеки на залізничній інфраструктурі. Це була загальна реформа міліції і з метою економії було вирішено, що немає необхідності в окремій транспортній структурі. Після цього у нас дуже негативна тенденція на всіх фронтах: збільшення кількості крадіжок, важка ситуація із гарантуванням безпеки, розкрадання інфраструктури. Хоча ми збільшили кількість своєї охорони на головних об'єктах, але тепер витрачаємо набагато більше коштів на приватні охоронні структури. На сьогодні ми змогли налагодити нормальну дієву роботу з поліцією найбільших вокзалів, і я в принципі не маю нарікань. Розумію, що у поліції обмежений ресурс через те, що немає спеціального підрозділу, який був до цього".

За словами Кравцова, питання відновлення транспортної міліції неодноразово ініціювали перед урядом. У даний момент спільно з Мінінфраструктури "Укрзалізниця" планує ввести сервісну службу Нацполіції.

Повне інтерв'ю з Євгеном Кравцовим читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики