Цензор.НЕТ

11.01.19 17:15

Певні олігархи і нардепи намагаються через фінансування утримати духовенство УПЦ МП від переходу в ПЦУ, - екзарх Даниїл

Деякі олігархи і нардепи намагаються перешкодити архієреям УПЦ МП зробити вільний вибір щодо можливості переходу в Православну церкву України.

Певні олігархи і нардепи намагаються через фінансування утримати духовенство УПЦ МП від переходу в ПЦУ, - екзарх Даниїл

Про це розповів екзарх Вселенського патріархату, архієпископ Даниїл Памфілійський Української православної церкви в США в інтерв'ю BBC Україна, передає Цензор.НЕТ.

"З іншого боку, є велика противага: йде своєрідне фінансування від певних олігархів, депутатів Верховної Ради на сьогодні, котрі намагаються заблокувати цей процес, завадити духовенству і архієреям зробити свій вільний вибір", - заявив Даниїл, відповідаючи на запитання про можливий перехід найближчим часом значної частини УПЦ МП у ПЦУ.

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики