Цензор.НЕТ

11.01.19 23:25

У Росії організатора вебінару "Як лайкати меми і не сісти в тюрму" викликали в прокуратуру

Подивитися вебінар "для практики" прислали юристів-першокурсників, вони і дали свідчення проти активіста.

У Росії організатора вебінару "Як лайкати меми і не сісти в тюрму" викликали в прокуратуру

Про це активіст із Челябінська Денис Ібрагімов розповів виданню "МБХ-медіа", повідомляє Цензор.НЕТ.

Матеріали в прокуратуру направив Центр протидії екстремізму.

"Правозахисний вебінар був доступний для всіх бажаючих, чим і скористалися правоохоронці, надіславши "для практики" студентів першого курсу юридичного факультету, які згодом дали свідчення проти "організатора заходу". Про це стало відомо під час ознайомлення з матеріалами справи", - розповів активіст.

Тепер Ібрагімову закидають участь у небажаній організації (ст. 20.33 Кодексу адміністративних правопорушень РФ). У прокуратурі вважають, що він є членом британської організації "Otkrytaya Rossia".

Сам Денис стверджує, що в Центрі протидії екстремізму переплутали дві організації зі схожими назвами. Він є членом не британської "Otkrytaya Rossia", а Російського громадського мережевого руху "Відкрита Росія". Ці організації ніяк не пов'язані між собою.

"Про британську я нічого не знаю, але органи вперто намагаються мене до неї приписати", - пояснив активіст.

У російському законодавстві з 2012 року існує поняття "іноземний агент". Цим терміном позначають громадські організації, які отримують гроші з-за кордону. Вони мають реєструватися в Мін'юсті РФ, вказувати свій статус у всіх публікаціях і звітувати про свою діяльність перед владою. А їхня фінансова звітність підлягає обов'язковому аудиту.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики