Цензор.НЕТ

11.01.19 23:38

Путін наших моряків використовуватиме як предмет торгу, для підняття свого рейтингу, - Денісова

Москва заявила про можливість обміну цього року українських моряків на ув'язнених в Україні росіян для того, щоб подивитися на реакцію української сторони і для підвищення політичного рейтингу Путіна всередині РФ.

Путін наших моряків використовуватиме як предмет торгу, для підняття свого рейтингу, - Денісова

Як передає Цензор.НЕТ, таку думку висловила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова увечірньому ефірі телеканалу "Прямий".

"Я думаю, що Путін наших моряків використовуватиме як предмет торгу для того, щоб підвищити політичну популярність у своїй країні. Тому про обмін, я так думаю, він запускає чутки, щоб подивитися, як ми відреагуємо на це", - сказала Денісова.

Омбудсмен відмовилася коментувати цю інформацію, тому що має отримувати дані тільки з офіційних джерел, а такі до неї не надходили.

Водночас Денісова зазначила, що в цьому випадку всі без винятку моряки мають бути звільнені і передані Україні, і йдеться не про обмін. Вони є військовополоненими, а не політичними в'язнями.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики