Цензор.НЕТ

12.01.19 15:35

"Слідство" у справі захоплених українських моряків продовжили до 25 травня, - адвокат Полозов

15 січня всіх полонених моряків доставлять до суду, щоб продовжити їм термін перебування під вартою.

"Слідство" у справі захоплених українських моряків продовжили до 25 травня, - адвокат Полозов

Про це Цензор.НЕТ повідомляє із посиланням на УНІАН.

"Термін попереднього "слідства" було продовжено до 25 травня. Про це стало відомо з матеріалів, представлених у суд для обґрунтування продовження запобіжного заходу", - сказав Полозов.

За його словами, після цього терміну матеріали справи можуть передати до суду. Але Полозов не відкидає, що "слідство" можуть продовжувати і далі. Це залежатиме від інтенсивності слідчих дій.

"Скільки триватиме слідство, я не можу знати, це залежить від обсягу слідчих дій. А нам слідчі не розповідають про свої плани", - сказав адвокат.

При цьому Полозов повідомив, що 15 січня в Лефортовський районний суд Москви мають доставити із СІЗО всіх 24 українських бранців. Цього дня росіяни збираються продовжити їм термін утримання під вартою.

"Слідство просить продовжити арешт ще на три місяці", - сказав він.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

Читайте також: Найважче - дивитися у вікно і бачити вільних людей. Поверніть нас додому, - наймолодший військовополонений моряк Ейдер написав листа з "Лефортово". ДОКУМЕНТ

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики