Цензор.НЕТ

13.01.19 12:19

"За вуха до нової церкви ніхто нікого не тягнутиме: ні влада, ні священики", - Порошенко. ВIДЕО

Вінниччина посідає перше місце в Україні за кількістю парафій, які вирішили приєднатися до Православної церкви України.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це Президент України Петро Порошенко сказав під час промови в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці, куди привезли Томос про автокефалію, в неділю, 13 січня.

"Я поїхав сюди подякувати за те, що Вінниччина, наша рідна Вінниччина сьогодні посідає перше місце в Україні за кількістю парафій, які вирішили приєднатися до нашої церкви. Наголошую, приєднатися вільно і самостійно, за вуха до нової церкви ніхто нікого тягнути не буде: ні влада, ні священики", - наголосив Порошенко.

Він додав, що двері храмів Православної церкви України відчинено для всіх.

"Але якщо захоче хтось зберегти... єдність із московською церквою, це його вибір. І він собі зможе пояснити, чому він хоче в московську церкву, коли Москва вбиває українців, немає проблем. І я як Президент, як гарант Конституції  захищатиму їхній вибір, але я так само, як і вся наша команда, захищатиму вибір тих, хто вирішив приєднатися до нової помісної автокефальної Православної церкви України", - сказав Порошенко.

Зазначимо, Петро Порошенко перебуває сьогодні у Вінницькій області, де відвідав літургію з нагоди отримання Томосу про автокефалію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі Вінниці, куди привезли Томос.

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики