Цензор.НЕТ

13.01.19 21:17

Перша громада Московського патріархату на Одещині перейшла в ПЦУ

Парафіяни Свято-Димитріївського храму села Пужайкове Балтського району Одеської області перейшли в ПЦУ. Це перша громада в області, яка вирішила вийти з Московського патріархату.

Перша громада Московського патріархату на Одещині перейшла в ПЦУ

Як повідомив місцевий житель, батько одного з полонених українських моряків Віктор Сорока,  рішення було ухвалено ще на Різдво, 7 січня, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на місцеве видання "Думська".

"Після літургії відбулися збори, і ми почали збирати підписи серед прихожан, зараз їх понад 300, ще пару днів - і буде 500-600. Ситуація така, що 90% прихожан - за перехід в Українську церкву. Сьогодні ж до нас приїжджав благочинний Московського патріархату і розповідав нам, що ми йдемо в підпорядкування туркам, що ми не повинні цього робити. Але люди не погодилися з його аргументами", - розповів "Думській" Віктор Сорока.

Зараз парафіяни очікують указу митрополита Епіфанія і призначення священика в їхню парафію. Очікується, що це може статися вже наступного тижня.

Нагадаємо, 6 січня в церкві святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

15 грудня на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики