Цензор.НЕТ

14.01.19 12:49

Якщо російській владі нічого приховувати в справі військовополонених моряків, то навіщо слідство просить про закрите засідання суду? - Полозов

Адвокати українських військовополонених моряків, захоплених РФ біля берегів окупованого Криму, наполягають на відкритому судовому засіданні Лефортовського суду Москви, на якому розглянуть продовження терміну утримання під вартою.

Якщо російській владі нічого приховувати в справі військовополонених моряків, то навіщо слідство просить про закрите засідання суду? - Полозов

Про це в Фейсбуці повідомив координатор групи адвокатів українських військовополонених моряків Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ.

"Якщо російській владі нема чого боятися і приховувати в справі військовополонених українських моряків, то навіщо слідство просить суд провести засідання в закритому режимі?" - заявив адвокат.

"Слідче управління ФСБ Росії клопотатиме перед судом про проведення судових засідань щодо продовження строків тримання під вартою для військовополонених українських моряків в закритому режимі 15.01. Позиція команди захисту військовополонених українських моряків - відкриті і прозорі судові засідання, які відповідають принципам гласності при здійсненні судочинства. З обов'язковим допуском на них ЗМІ, представників посольств іноземних держав, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, а також родичів військовополонених моряків. Всі наші адвокати будуть заявляти відповідні клопотання", - акцентував Полозов.

Якщо російській владі нічого приховувати в справі військовополонених моряків, то навіщо слідство просить про закрите засідання суду? - Полозов 01

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців.

27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя почав розглядати запобіжний захід затриманих українських військових моряків. Під арешт потрапили Андрій Оприско, Сергій Цибізов, Юрій Будзило, Володимир Терещенко, Віктор Безпальченко, Володимир Варимез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Сергій Чуліба, Владислав Костишин, Сергій Попов, Роман Мокряк. Крім того, суд у Керчі заарештував трьох поранених українців - Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Василя Сороку.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики