Цензор.НЕТ

15.01.19 08:02

Адвокати відвідали в СІЗО та СУ ФСБ п'ятьох військовополонених моряків, - Полозов

Російські адвокати українських військовополонених моряків відвідали п'ятьох з них у СІЗО "Лефортово", СІЗО "Матроська тиша" та в СУ ФСБ.

Адвокати відвідали в СІЗО та СУ ФСБ п'ятьох військовополонених моряків, - Полозов

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні (14 січня. - Ред.) адвокати нашої команди змогли відвідати в СІЗО "Лефортово", СІЗО "Матроська тиша" та в СУ ФСБ військовополонених Сергія Попова, Андрія Ейдера, Андрія Артеменка, Євгенія Семидоцького та Дениса Гриценка.

Полозов зазначив, що всі відвідані військовополонені моряки в хорошому настрої і ніяких скарг не висловлювали.

"Адвокати уточнили потреби військовополонених у продуктах харчування, речах і предметах і передали відповідні побажання волонтерам", - додав Полозов.

Адвокати відвідали в СІЗО та СУ ФСБ пятьох військовополонених моряків, - Полозов 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Зауважимо також, що раніше стало відомо, що ФСБ просить закрити суд над військовополоненими моряками від слухачів і ЗМІ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики