Цензор.НЕТ

15.01.19 09:53

"Богдан" підписав новий контракт із Міноборони на поставку санітарних автомобілів для армії

Компанія "Богдан Моторс" підписала новий контракт з Міністерством оборони на поставку оновлених санітарних машин "Богдан 2251" до Збройних сил України. Цього року військові одержать ще більше таких авто від українського виробника.

"Богдан" підписав новий контракт із Міноборони на поставку санітарних автомобілів для армії

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба компанії 14 січня.

"Українська армія отримає модернізовані автомобілі "Богдан 2251". У 2018 році вони отримали низку змін, які узгоджувалися із військовими медиками та представниками Міністерства оборони. Тепер модернізовані "Богдан 2251" поступово замінюють застарілі радянські УАЗи, отримуючи схвальні відгуки від представників ЗСУ", - повідомив автовиробник.

У корпорації нагадали, що 2018 року "Богдан Моторс" достроково виконав контракт на виготовлення і постачання санітарних автомобілів "Богдан 2251".

Зазначається, що автомобілі пережили 10 змін. Зокрема, було переглянуто устаткування кабіни водія та медичного кузова автомобіля, машини обладнали автономною системою підігріву, а паливну систему - спеціальним обігрівачем.

"У Міноборони заявили, що оновлена версія санітарного автомобіля "Богдан 2251" врахувала всі побажання військових та медиків", - йдеться в повідомленні.

У компанії говорять, посилаючись на військових, що "Богдан 2251" нібито "значно перевищує за характеристиками свого попередника, який використовувався ще з радянських часів і міг підвести в будь-який момент".

Як повідомлялося, в листопаді 2018 року корпорація "Богдан" завершила виконання контракту на виготовлення і поставку армії в 2018 році в межах держоборонзамовлення (ДОЗ) санітарних автомобілів підвищеної прохідності "Богдан 2251". У процесі виконання контракту постачальник санітарних автомобілів "Богдан-2251", створених на базі китайського позашляховика Great Wall, для медичної служби Збройних сил України, зіштовхнувся з труднощами через їхні часті поломки.

Офіційно в компанії визнавали, що з поставлених на передову 50 авто було виявлено технічні несправності у 17% автомобілів через використання неякісного пального, а також порушення умов експлуатації або регламенту сервісного обслуговування.

У Міноборони тоді заявили, що подальше виробництво санітарних автомобілів "Богдан 2251" продовжиться після усунення виявлених недоліків технічної та медичної частин. У корпорації припинення виробництва і поставок спростовували.

Зазначимо, бенефіціаром корпорації "Богдан Моторс" є перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, який відповідає за оборонно-промисловий комплекс. Він заявив, що не планує продавати свою частку акцій у корпорації "Богдан", оскільки не бачить у цьому конфлікту інтересів бізнесмена і державного чиновника, бо після призначення на держслужбу вийшов з усіх органів управління корпорації.

Гладковський входить до найближчого оточення Петра Порошенка. До призначення в РНБО він обіймав посаду президента корпорації "Богдан". Петро Порошенко раніше заявляв, що продав свою частку в "Богдані" Гладковському ще в 2009 році. Нинішній гендиректор "Укроборонпрому" Роман Романов раніше був дилером корпорації "Богдан".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики