Окупанти примусово взяли в заарештованого кримськотатарського активіста Бекірова зразки його слини, - адвокат Ладин

517 1
Окупанти примусово взяли в заарештованого кримськотатарського активіста Бекірова зразки його слини, - адвокат Ладин

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров, незаконно обвинувачений в окупованому Криму в незаконному зберіганні нібито вибухових речовин і боєприпасів, заявив про те, що російські силовики незаконно і примусово вилучили в нього слину для біологічної експертизи.

Його захисник, адвокат міжнародної правозахисної групи "Агора" Олексій Ладин, побоюється, що такі дії окупантів можуть призвести до фальсифікації речових доказів у справі. Про це Ладин розповів у коментарі Крим.Реалії, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, біологічний матеріал у Бекірова вилучали двічі. Вперше - після затримання 12 грудня 2018 року в приміщенні управління ФСБ у Криму. Вдруге - у СІЗО Сімферополя 29 грудня 2018 року "без присутності захисника, фактично примусово".

Захист Бекірова вказав це в протоколі про ознайомлення з постановою "слідчого" про призначення біологічної експертизи.

"12 грудня в будівлі ФСБ по Криму і Севастополю невідомі особи в цивільному одязі взяли у Бекірова зразки слини. Оскільки вони вилучені непроцесуальним способом і слідчий взагалі заперечує факт їхнього вилучення, є підстави вважати, що вони можуть виявитися на тій вибухівці і набоях, які нібито передавав Бекіров", - зазначив Ладин.

За словами адвоката, Бекіров також написав заяву про проведення процесуальної перевірки, порушення кримінальної справи і притягнення до відповідальності невідомих йому осіб, які в будівлі ФСБ "вчинили злочин проти нього, перевищивши свої посадові обов'язки".

Житель селища Новоолексіївка Херсонської області Едем Бекіров був затриманий російськими окупантами на в'їзді в Крим вранці 12 грудня 2018 року. Відомо, що він прямував до Криму для відвідування 78-річної матері та родичів. Пізніше його доставили в будівлю ФСБ Росії в окупованому Сімферополі. Підконтрольний Кремлю "Київський районний суд" Сімферополя заарештував Бекірова на два місяці. Він буде перебувати за ґратами до 11 лютого 2019 року. Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з цією ситуацією.