Цензор.НЕТ

16.01.19 11:50

Перша парафія в Чернігівській області перейшла з УПЦ (МП) у Православну церкву України

Релігійна громада Свято-Вознесенської парафії села Оленівка Борзнянського району Чернігівщини першою в області прийняла рішення про перехід з Московського патріархату в помісну Православну церкву України.

Перша парафія в Чернігівській області перейшла з УПЦ (МП) у Православну церкву України

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це повідомив начальник відділу у справах національностей та релігій департаменту культури та туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації Олексій Степаненко.

"Вчора були загальні збори громадян у селі Оленівка за участю представників релігійної громади - парафіян місцевої Свято-Вознесенської парафії. На цих зборах люди й проголосували за перехід до ПЦУ", - сказав він.

За словами Степаненка, наступним кроком громади стане звернення до єпархії ПЦУ з проханням призначити їм нового священика. Адже перехід парафії відбувся нібито без згоди чинного настоятеля храму.

За інформацією Оленівського сільського голови Володимира Кривця, в Оленівці проживає 907 людей, участь у зборах брало 72 жителі села і 25 гостей. За перехід церкви проголосувало 37 присутніх.

Місцевий храм належить до Ніжинської єпархії УПЦ МП. Питання його переходу в ПЦУ внесли до порядку денного спонтанно, просто на зборах. Тому батюшку на них ніхто не запрошував.

У коментарі обласному телеканалу (UA:Чернігів) настоятель оленівського храму Олександр Гладиш назвав рішення зборів провокацією і сказав, що за перехід церкви голосували люди, які не мають до Оленівки жодного стосунку.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики