Цензор.НЕТ

17.01.19 08:56

МОЗ пропонує заборонити тестування косметики на тваринах

МОЗ України пропонує заборонити тестувати косметику на тваринах.

МОЗ пропонує заборонити тестування косметики на тваринах

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомила прес-служба відомства 16 січня.

МОЗ запропонував до громадського обговорення проект технічного регламенту на косметичну продукцію, який розроблено на основі регламенту ЄС №1223/2009.

"Завдяки новому технічному регламенту українці користуватимуться якісною та безпечною косметичною продукцією. Якщо сьогодні перелік заборонених до використання в косметичній продукції інгредієнтів становить 400, технічний регламент встановлює 1328, а також передбачає використання лише дозволених барвників, консервантів, УФ-фільтрів", - повідомили у відомстві.

Зазначається, що документ дозволить українським виробникам експортувати косметику, а іноземним - розміщувати виробництва на українській території.

"Один із важливих аспектів нового регламенту - заборонити випробування косметики на тваринах та дати можливість іноземним та національним компаніям використовувати новітні технологічні розробки, зокрема альтернативні методи тестування косметичної продукції. Такі правила уже кілька років діють у країнах Європейського Союзу", - додали в МОЗ.

Для безперешкодного розвитку косметичного бізнесу в Україні МОЗ планує передбачити перехідний період для впровадження нових правил тестування косметики.

"З впровадженням нового технічного регламенту іноземні компанії, що вже відмовилися від тестування своєї продукції на тваринах, зможуть реалізовувати свою продукцію на українському ринку на основі результатів досліджень альтернативними методами. Паралельно з цим міністерство впроваджуватиме нові вимоги до тестування, надаючи перехідний період для національних компаній на впровадження новітніх методів токсикологічних досліджень", - зазначили у відомстві.

Пропозиції та зауваження можна надсилати протягом місяця в письмовому або електронному вигляді.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики