Цензор.НЕТ

17.01.19 10:54

Держдума РФ виступила проти повернення до роботи російської делегації в ПАРЄ

Держдума виступила проти повернення до роботи в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) і відновлення виплати Росією внеску в РЄ.

Держдума РФ виступила проти повернення до роботи російської делегації в ПАРЄ

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні жодних істотних зрушень у позиції Асамблеї немає. У цій ситуації Державна Дума не бачить підстав для повернення російської делегації в ПАРЄ і відновлення сплати внесків Російської Федерації в бюджет Ради Європи. Депутати Державної Думи в зв'язку з цим заявляють про недоцільність направлення заявки на підтвердження повноважень членів російської делегації в ПАРЄ в 2019 році", - йдеться в заяві "Про ситуацію навколо російської участі в Парламентській Асамблеї Ради Європи", прийнятій на пленарному засіданні в четвер за підтримки всіх чотирьох фракцій Держдуми.

Вони вкотре висловилися за необхідність привести Регламент ПАРЄ у відповідність до Статуту Ради Європи, в якому гарантовані рівні права всіх сорока семи країн-учасниць Організації.

Нагадуємо, після початку агресії Росії проти України у 2014 році права російської делегації в ПАРЄ були обмежені, включаючи позбавлення права голосу. На знак протесту делегація РФ відмовилася від участі в сесіях асамблеї, які відбуваються чотири рази на рік. У 2017 році Москва призупинила виплату внеску в бюджет Ради Європи.

Зараз у Раді Європи і в ПАРЄ діє проросійське лобі, включно з деякими представниками керівництва організацій, яке прагне відновити повноваження російської делегації. За статутом Ради Європи, якщо до червня цього року російська сторона не відновить виконання своїх фінансових зобов'язань, держава може бути позбавлена репрезентаційних прав в організації.

Як повідомлялося 9 січня, в Держдуму надійшов лист генерального секретаря ПАРЄ Войцеха Савицького з пропозицією сформувати делегацію РФ для участі в роботі Асамблеї цього року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики