Цензор.НЕТ

17.01.19 13:44

За час нинішньої виборчої кампанії поліція вже склала 15 адмінпротоколів, - Фацевич

З початку виборчої кампанії-2019 в поліцію надійшло понад 50 повідомлень про можливі порушення у сфері виборчого права.

За час нинішньої виборчої кампанії поліція вже склала 15 адмінпротоколів, - Фацевич

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент комунікації Нацполіції, про це повідомив заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич.

За його словами, в поліцію вже надійшло 52 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Ці порушення були виявлені на території 14 областей України. За всіма цими повідомленнями правоохоронці проводять перевірку.

Переважна кількість повідомлень стосуються відсутності на агітаційній продукції всієї передбаченої законодавством інформації - про установу, що здійснила друк продукції, її тираж тощо. Тому поліція встановлює власників носіїв реклами і осіб, відповідальних за випуск агітаційної продукції.

Фацевич також зазначив, що на сьогодні поліцейські вже склали 15 адміністративних матеріалів. Вони складені за ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Стаття передбачає адміністративну відповідальність за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

За його словами, усі складені адміністративні матеріали будуть направлені до суду для прийняття рішення. Крім того, поліцейські складатимуть протоколи і за рештою виявлених порушень.

"Ми отримуємо і фіксуємо інформацію про порушення, а потім її перевіряємо. У разі, коли повідомлення підтверджується – поліція відповідним чином реагує на порушення, без жодних винятків. Тож ми застерігаємо всіх учасників виборчих перегонів від порушень законодавства", – підкреслив заступник глави Нацполіції.

Нагадаємо, за злочини на виборах 2015 року було засуджено 81 особу. Водночас в Україні вже зафіксовано єдиний поки факт засудження до реального терміну позбавлення волі - за підкуп виборців на виборах в одній з об'єднаних територіальних громад.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики