Цензор.НЕТ

17.01.19 19:15

Основні цінності Києво-Печерської Лаври на місці, - Мінкульт

Перевірка показала, що більшість переданих Лаврі цінностей, зокрема мощі, є на своїх місцях. Всі цінності легко ідентифікувати.

Основні цінності Києво-Печерської Лаври на місці, - Мінкульт

Про це на прес-конференції заявила заступник міністра культури Тамара Мазур, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Слава Богу, з того, що ми передавали, основна частина і все найцінніше на місці. І ми цьому дуже раді", - сказала вона.

За словами Мазур перевірено було і гробниці з мощами.

"Що стосується мощей. Наша комісія перевірила – всі гробниці на місці, мощі є. Очевидно, що комісія не компетентна і не мала можливості перевіряти, чи це мощі саме тих святих, які б мали бути. Але я не переконана, чи є такі технології, які б дозволили це зробити. Тому стверджувати, що це саме ті мощі не можемо ні ми, і очевидно, що ніхто. Але вони є", - прокоментувала вона.

Мазур стверджує, що усі передані Києво-Печерській Лаврі цінності були чітко обліковані і мають детальні описи.

"Якщо ми говоримо про Києво-Печерську Лавру, то ті списки, з якими ми звірялися, є достеменними. Вони складені на основі актів прийому-передачі, тому що свого часу музейні предмети передавались з колекції музею у користування релігійній громаді після відновлення роботи монастиря. Ці всі списки чіткі, з конкретними інвентарними номерами тих культурних цінностей, які передавали", - зазначила заступник міністра.

Мазур додала, що Міністерство готове оприлюднити звіт за результатами проведеної перевірки, а також додатки до цього звіту, які містять чіткий перелік всіх тих культурних цінностей, які за актами приймання-передачі передавалися в користування монастирю, а також інформацію про ті культурні цінності, які не виявлені в ході перевірки.

За її словами, кожна культурна цінність має чіткий опис з розміром роботи і її характерними ознаками, які дають підстави чітко мистецтвознавцям ідентифікувати, чи це саме ця робота чи інша.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ - 8 січня міністр культури Євген Нищук заявив про те, що під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявлено зникнення кількох цінних ікон.

Пізніше заступник голови Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, колишній член громадської ради при Міністерстві культури України Богдан Кожушко заявив, що відсутні 8 ікон, дерев'яна чаша і хрест.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики