Цензор.НЕТ

20.01.19 19:07

Рішення Київради про плату за дитсадки для сімей без реєстрації в столиці обмежує право на доступну та безоплатну дошкільну освіту, - МОН. ДОКУМЕНТ

Міносвіти звернулося до глави КМДА Віталія Кличка з проханням переглянути рішення Київської міськради, згідно з яким батьки незареєстрованих у столиці дітей мають оплачувати їхнє навчання в комунальних дитсадках Києва.

Рішення Київради про плату за дитсадки для сімей без реєстрації в столиці обмежує право на доступну та безоплатну дошкільну освіту, - МОН. ДОКУМЕНТ

Відповідний лист за підписом міністра Лілії Гриневич було направлено 18 січня 2019 року, передає Цензор.НЕТ із посиланням на сайт відомства.

Зазначене рішення міськради набуло чинності 1 січня 2019 року і передбачає встановлення плати за надання дошкільної освіти в комунальних закладах дошкільної освіти територіальної громади міста Києва для батьків дітей, які не зареєстровані в Києві.

Міністерство освіти і науки наголошує на неприпустимості ухвалення рішень, що обмежують конституційні права дітей, зокрема на доступне і безкоштовне здобуття дошкільної освіти. Також МОН зазначає, що реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути підставою для обмеження прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

"З метою реалізації конституційного права дітей на здобуття безоплатної дошкільної освіти в комунальних закладах дошкільної освіти територіальної громади Києва, зокрема незареєстрованих у Києві, просимо вжити заходів щодо перегляду відповідного рішення Київської міської ради на предмет його відповідності вимогам статей 24, 53 Конституції України щодо забезпечення рівних конституційних прав дітей на доступну і безоплатну дошкільну освіту незалежно від місця їхнього проживання", - йдеться у листі.

Як приклад МОН наводить аналогічну ситуацію в Тернополі, що вже стала предметом судового оскарження. Зокрема, Тернопільський окружний адміністративний суд визнав незаконним встановлення плати за здобуття дошкільної освіти в закладах дошкільної освіти Тернополя для дітей, які не зареєстровані у ньому (рішення від 7 листопада 2018 року у справі №1940/1387/18). Зазначене судове рішення ще не набуло чинності у зв’язку з його апеляційним оскарженням. Водночас це засвідчує потенційну можливість оскарження в судовому порядку також і рішення Київської міської ради.

Рішення Київради про плату за дитсадки для сімей без реєстрації в столиці обмежує право на доступну та безоплатну дошкільну освіту, - МОН 01
Рішення Київради про плату за дитсадки для сімей без реєстрації в столиці обмежує право на доступну та безоплатну дошкільну освіту, - МОН 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики