Цензор.НЕТ

21.01.19 08:18

Ситуація з правами людини в Україні погіршується, а на Донбасі права порушують "обидві сторони", - доповідь Human Rights Watch

Американські правозахисники звинувачують владу України в обмеженні прав і свобод громадян неспроможності захистити активістів, а окупантів - у порушенні прав людини в Криму.

Ситуація з правами людини в Україні погіршується, а на Донбасі права порушують "обидві сторони", - доповідь Human Rights Watch

Про це йдеться у Всесвітній доповіді організації, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Так, у доповіді йдеться про "повну безкарність" за зловживання, пов'язані з подіями на сході України. Правила, за якими пенсіонери для отримання виплат мають зареєструватися на підконтрольній території, правозахисники називають "дискримінаційними".

На думку HRW, влада України продовжує обмежувати свободу слова та інформації, "намагаючись виправдати їх необхідністю протистояння військовій агресії Росії на сході України та антиукраїнській пропаганді", - йдеться в доповіді. Як приклади правозахисники наводять справи Коцаби та Вишинського, а також спробу ГПУ отримати доступ до телефону журналістки Седлецької.

У доповіді йдеться, що залишаються нерозслідуваними злочини, пов'язані з подіями на Майдані в 2014 році та масовими заворушеннями в Одесі: "Правоохоронні органи не змогли зберегти докази після подій та запобігти втечі підозрюваних із країни".

"Влада не проводила ефективних розслідувань щодо численних нападів на антикорупціонерів та інших громадських активістів", - зазначають правозахисники, згадуючи про вбивство Катерини Гандзюк.

Крім того, в доповіді HRW згадуються злочини проти представників меншин - ромів і ЛГБТ. "Більшість таких випадків поліція не змогла ефективно розслідувати", - зазначають правозахисники.

Ситуація в окупованому Криму винесена в окремий розділ присвяченої Україні частини доповіді. Human Rights Watch каже про порушення прав людей, що виражають проукраїнські погляди. У доповіді згадуються справи Олега Сенцова та кримськотатарських активістів. Також автори доповіді звертають увагу на те, що кількість школярів у класах з українською мовою навчання за час окупації зменшилася з 12 694 до 318.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики