Цензор.НЕТ

21.01.19 07:44

Японія розглядає можливість укладення мирного договору з РФ, якщо їй передадуть острови Шикотан та Хабомаї

Прем'єр-міністр Сіндзо Абе розглядає можливість укладення мирного договору з Росією, якщо Москва передасть Японії два із чотирьох спірних островів Курильської гряди.

Японія розглядає можливість укладення мирного договору з РФ, якщо їй передадуть острови Шикотан та Хабомаї

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомляє агентство "Кіодо" з посиланням на урядові джерела.

За словами співрозмовників агентства, прем'єр-міністр Японії С.Абе готовий зосередитися на передачі менших островів Курильської гряди - Хабомаї та Шикотан.

Як зазначають джерела, він розуміє, що якщо Токіо продовжить наполягати на поверненні відразу чотирьох спірних островів, то це може не лише завести в глухий кут у переговорах, але й скоротити шанси на отримання навіть двох островів - Хабомаї та Шикотан.

"Це нереально", - прокоментував високопоставлений урядовий чиновник, близький до С.Абе, можливість переконати Росію передати Японії всі чотири спірні острови.

"Немає жодного способу, щоб пан Путін схвалив це", - додав він.

Після оцінки громадської думки С.Абе, як очікується, винесе остаточне рішення про те, чи має Японія укласти угоду з Росією на основі забезпечення передачі двох менших островів.

С.Абе проведе переговори з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві у вівторок.

Агентство нагадує, що раніше В.Путін зазначав, що навіть якщо два острови будуть передані Японії, це не обов'язково означає, що їх суверенітет також буде передано, адже у Спільній декларації 1956 року цей момент не уточнюється.

Під час зустрічі в Сінгапурі в листопаді минулого року прем'єр-міністр Японії та глава Росії домовилися активізувати переговори щодо мирного договору і спірних островів Курильської гряди на основі Спільної декларації 1956 року. Згідно з цим документом, острова Шикотан і Хабомаї мали бути передані Японії Радянським Союзом після укладення післявоєнного мирного договору.

Лідери Росії та Японії доручили своїм помічникам і главам МЗС інтенсифікувати переговори щодо мирного договору на основі Декларації 1956 року. Перший раунд російсько-японських переговорів щодо проблеми укладення мирного договору відбувся в Москві 14 січня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики