Цензор.НЕТ

22.01.19 11:15

Щодо розстрілу Майдану у нас є всі документи і 3D-картина кожної секунди тих подій, - Луценко

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що слідство зібрало всі документи, які допоможуть оголосити підозри причетним до розстрілів людей на Майдані в Києві в 2014 році.

Щодо розстрілу Майдану у нас є всі документи і 3D-картина кожної секунди тих подій, - Луценко

Про це він повідомив в інтерв'ю Дмитру Гордону, передає Цензор.НЕТ.

"Прийде час, коли ми посадимо всіх, хто відповідає за насильство на Майдані проти мирних демонстрантів. Це дуже довгі суди. Тому що якщо сто вбитих, а півтори тисячі поранених, то це величезна кількість учасників суду. Середня ланка втекла в Москву. Вища ланка, яка віддавала злочинні накази, там же. Але ми це зробимо. Ми вже закінчили всі необхідні дії для того, щоб визначити підозри тим, хто дав злочинні накази розстрілювати людей", - сказав генпрокурор.

Він зазначив, що слідство і незалежна експертиза бачать зв'язок між діями президента-втікача Януковича, тодішнього міністра МВС Захарченка та "кількох інших діячів правоохоронного блоку" з розстрілами на Майдані. Однак повну картину відновити складно, тому що 90% документів було знищено.

"Ми тільки до секунди зібрали всі документи, хоча 90% документів були знищені. Тікаючи, злочинці знищили документи, сервери, розпиляли автомати, знищили гільзотеку. І тим не менше, по дрібках ми змогли зібрати документи. У нас є відео кожної секунди, кожної точки Майдану, які зробила одна дуже розумна, смілива дівчина. Тепер ми можемо мати 3D-картину того, що відбувалося з будь-якого ракурсу в цей момент на Майдані", - додав Луценко.

У листопаді 2018 року начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що більша частина з 4 700 злочинів проти активістів Євромайдану розкрита.

За його словами, на причетність до злочинів перевіряється 15 тис. осіб, проведено 30 тис. слідчих дій. Горбатюк уточнив, що під розкриттям має на увазі встановлення обставин злочину, його виконавців і організаторів. У справах Майдану підготовлено і вручено підозри 442 особам, до суду передано 279 обвинувальних актів. Під вартою перебувають 13 підсудних. Винесені вироки 52 особам, з яких дев'ять були засуджені до позбавлення волі. Безпосередньо за вбивство мітингувальників вручено підозри 56 особам.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики