Цензор.НЕТ

23.01.19 12:11

Побиття вчителя фізкультури в столичному ліцеї: мама школяра розповіла свою версію подій

Минулого тижня, 16 січня 2019 року, в Києві стався гучний скандал через побиття вчителя ліцею №157, розташованого на Оболоні. Нині викладач фізкультури перебуває в лікарні з безліччю травм, а сам батько, який побив учителя, перебуває під нічним домашнім арештом. Зі свого боку мама київського школяра, за якого заступився батько і побив учителя, розповіла свою версію того, як усе сталося.

Побиття вчителя фізкультури в столичному ліцеї: мама школяра розповіла свою версію подій

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки та Міністр Лілія Гриневич засудили побиття батьком учня вчителя фізкультури і звернулися з листом до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, щоб він узяв розслідування цієї справи під особистий контроль.

"Ця ситуація не має виправдання, і нападник, якого вже затримала поліція, має зазнати справедливого покарання. Тому ми просимо керівництво МВС взяти справу та її розслідування під особистий контроль. Постраждалий учитель у лікарні, йому завдані серйозні ушкодження. Але не менш жахливо те, що це сталося на очах у дітей, які також зазнали важкої психологічної травми. Тому ми закликаємо педагогічний колектив, психологів та батьківську спільноту ліцею об’єднатися, разом подбати про дітей та обговорити, як уникнути подібних ситуацій у майбутньому", - зауважив перший заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей

У Міносвіти також зауважили, що "покарання винного та рішуче засудження з боку держави подібних насильницьких дій є необхідним для захисту та розвитку як українського вчительства, так і школярів, які в майбутньому розбудовуватимуть нашу країну".

Зі свого боку в поліції відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 121 КК України (умисні тяжкі тілесні ушкодження). За цією статтею загрожує до восьми років позбавлення волі.

Генпрокурор України Юрій Луценко написав, що правоохоронці порушили кримінальну справу, а батькові дитини, який побив фізрука, оголосили підозру, справа вже готова і направляється до суду. Зараз чоловік перебуває під нічним домашнім арештом.

Побиття вчителя фізкультури в столичному ліцеї: мама школяра розповіла свою версію подій 01

Водночас існує й інша думка щодо подій у ліцеї Києва, яку озвучила мама хлопчика. Вона детально описала ситуацію, яка передувала конфлікту батька з учителем, і стверджує, що вчитель першим ударив батька дитини.

Своє бачення ситуації мама хлопчика, Sverdlikova Olga, опублікувала на своїй сторінці в Facebook. Текст повідомлення подаємо в повному обсязі:

"Дорогі батьки України!
Ситуація, що склалася, змушує мене пролити світло на те, що трапилося в київській 157 школі, донести ПРАВДУ до батьків України! Почуйте мене! Будь ласка, прочитайте цей пост! Керівництво школи всіляко вигороджує і погіршує ситуацію брехнею про стан учителя, тисне на батьків і персонал школи!!! Якби це не сталося зі мною, з моєю дитиною, можливо, я б також піддалася подібному впливу та дезінформації! Будь ласка, почуйте крик душі МАМИ! У новинах показують тільки один бік цієї ситуації, але ж є й інший - чому виникла ця ситуація в школі? Чому наша дитина була настільки заляканою? Як почувається інший хлопчик, також учасник інциденту на уроці? Що бачили однокласники? Чи завжди вчитель фізкультури поводився коректно стосовно інших дітей? Повірте, відповіді на ці питання здивували б вас. Але у ЗМІ не показують цього! Не намагаються розібратися!

У кожного з нас є діти і, відправляючи їх до школи, ми думаємо не тільки про хорошу освіту, але й про найголовніше - про Безпеку наших з Вами Дітей!!! 16 січня 2019 року з моїм сином трапився дуже неприємний інцидент. Ми відвезли дитину до школи, це був дуже важливий день для нашої всієї родини, день Народження сина, 10 років. Дитина в гарному настрої несла частування для всіх однокласників і вчителів! На третьому уроці фізкультури після двох зауважень хлопчикам покласти м'яч, зокрема й моєму синові, учитель, не контролюючи своїх емоцій, кинув баскетбольний м'яч у голову однокласника сина, схопив за шию мого сина, здавив до болю, душив! Притиснув до стіни так, що дитина згорнулася, тряс його, крикнув неймовірно голосно на вухо. Після того як дитина вивільнилася, втекла з уроку в шоковому стані! Цього дня телефону в сина не було, зв'язатися з нами у нього не було можливості! Дитина сама плакала в туалетах, вухо було закладено від страшного крику вчителя! Учитель після завданих фізичних і моральних травм дитині продовжував проводити свій урок фізкультури. На наступному уроці математики вчитель, попри стан дитини, не повідомила нам, батькам! Коли дитину забирали зі школи, стан сина шокував - істерика, переляк, розповів про те, що трапилося, сказав, що не хоче і боїться приходити не тільки на фізкультуру, а й до школи! Швидка підтвердила панічну атаку, головний біль, тахікардію!

Батьки, це нормальне поводження вчителя стосовно дітей? Учителя із 20-річним стажем і володарем чорного пояса? Підняти руку на малолітню дитину? Що як мама маю відчувати я? Як би відреагували ви, якби володар чорного пояса, дорослий чоловік хапав, давив, душив і тряс вашу дитину? Яка реакція була б у вас? У школу на розмову з учителем приїхав тато Роми для того, щоб з'ясувати причини такого неадекватного поводження із сином. Учитель у грубій формі казав, що потрібно виховувати сина! "Потрібно виховувати тебе" - тобто мого чоловіка. В обох чоловіків у хід пішли емоції і, якщо ви уважно подивитеся відео, перший удар кулаком завдав саме вчитель! Це видно на відео. Чоловік зреагував саме на цей удар. Але як же зараз подається інформація в ЗМІ? Всі в один голос говорять, що вчитель не був налаштований на бійку! Але ж він її почав на території школи, і, побоявшись ризикувати своїми досягненнями, продовжив за територією школи!!! Чому? Чому людина, що володіє чорним поясом, вирішила продемонструвати свої сили на чоловікові, не спортсменові (!), батькові дитини, яку він образив і якій заподіяв шкоду? Сталася бійка двох чоловіків - керівника IT-компанії, не спортсмена, з професіоналом-спортсменом, володарем чорного пояса, унаслідок якої є травми і в мого чоловіка, що також зафіксовано в лікарні швидкої допомоги! Я не виправдовую подібне вирішення питань! Але як би вчинили ви в цій ситуації?!

Те, що ми бачимо зараз у медіа, це дезінформація суспільства. Про ситуацію потрібно говорити, але потрібно говорити ВСЕ, щоб батьки, вчителі, учні - всі могли зробити свої висновки, володіючи повною інформацією, а не її частинами, відібраними після розмов керівництва школи з персоналом та батьками учнів.

Ігорю, звертаюся до Вас, де ж Ваша гідність професійного спортсмена з великими спортивними досягненнями, володаря чорного пояса, якщо Ви говорите неправду щодо свого вчинку і навіть поточного стану? Як же надалі ви дивитиметеся своїм вихованцям в обличчя? Між вами і моїм чоловіком сталася чоловіча бійка - визнайте це! Мій чоловік прийшов сам до поліцейської дільниці! Достойно! По-чоловічому! А ви, ініціатор того, що сталося, дотримуєтеся позиції постраждалого і говорите неправду про ситуацію, що склалася!

Вчителі, звертаюся до Вас! Усім буває складно, ми, батьки, розуміємо це, адже діти різні. Ми довіряємо Вам найдорожче, і ми не готові прийняти те, що замість того, щоб навчати і розвивати наших дітей, Ви можете їх покалічити.

Дорогі батьки, діти з класу детально описали дії вчителя фізкультури, в ці дні керівництвом школи та батьками були проведені бесіди та вплив на слова дітей! Є діти і батьки, які готові говорити правду, оскільки інцидент із моїм сином не єдиний! Хіба це не справжнісіньке підтвердження БУЛІНГУ (насильства) з боку вчителя стосовно учнів?" - написала вона.

Побиття вчителя фізкультури в столичному ліцеї: мама школяра розповіла свою версію подій 02
Побиття вчителя фізкультури в столичному ліцеї: мама школяра розповіла свою версію подій 03

Нагадаємо, між батьком учня київського ліцею і педагогом стався конфлікт 16 січня. У підсумку працівник навчального закладу зазнав травм, з якими був госпіталізований до лікарні. Правопорушника затримано в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики