Цензор.НЕТ

23.01.19 15:32

Російська влада не повідомляє про стан здоров'я полонених моряків і не дає їм дозволу на побачення з родичами, - Полозов

Родичам українських військовополонених моряків, захоплених ФСБ біля Керченської протоки, досі не дають дозволу на зустріч.

Російська влада не повідомляє про стан здоров'я полонених моряків і не дає їм дозволу на побачення з родичами, - Полозов

Про це в ефірі "Прямого" повідомив російський адвокат Микола Полозов, інформує Цензор.НЕТ.

"Родичів ще досі не пустили, немає дозволу слідчих, ні на телефонні розмови, ні на зустрічі. Єдиний шанс, за два місяці, побачити їх - це був суд, і то їх пустили на 5 хвилин. Вони змогли здалеку подивитися", - сказав адвокат.

Полозов розповів, що немає жодного офіційного документа про те, чи надавалася полоненим морякам медична допомога.

"Що стосується медичної допомоги, то у нас є троє поранених. До цього часу Росія, вже два місяці минуло, не дала жодного офіційного документа, чи надавалася їм медична допомога, які ліки давали і головне, яка буде схема реабілітації. Якщо не проводити реабілітації, людина залишиться інвалідом. Той же Василь Сорока. І досі у нас немає офіційних відомостей про їхній стан здоров'я", - повідомив Полозов.

За його словами, з'явилася інформація, що моряків намагаються переводити з лікарні в СІЗО "Матроська тиша" в СІЗО "Лефортово", де лікарні немає.

"Фактично це означає, що вони будуть позбавлені права на отримання медичної допомоги. Але це вже злочин проти людяності. Звичайно, наші адвокати подавали всі необхідні запити, але російська влада не дає ніяких відповідей. І найближчим часом ми будемо оскаржувати бездіяльність російської влади", - розповів Полозов.

Він пояснив, що оскарження бездіяльності російської влади займає час.

"Поки ми оскаржуємо, поки ми подаємо в суди - поранені залишаються без медичної допомоги. Що стосується інших моряків наші адвокати за графіком відвідувань, в інший час, туди зайти неможливо, за графіком відвідують їх. Сьогодні, як мінімум двох моряків відвідали, вчора трьох моряків. Тобто, всіх по черзі відвідуємо, ми отримуємо практично в режимі реального часу інформацію про стан їхнього здоров'я, про їхні потреби. Передаємо інформацію про потреби волонтерам і, звичайно, інформацію передаємо українській владі", - додав адвокат.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики