Цензор.НЕТ

25.01.19 09:09

Усе свідчить про те, що конкурс на управління Межигір'ям було проведено непрозоро, - журналістка Седлецька

Сьогодні Агентство з розшуку та управління корупційними активами (АРМА) проведе прес-конференцію, на якій оголосить переможця конкурсу з управління Межигір'ям. Досі немає ніде інформації про те, хто саме подав свої заявки на участь. Суспільство не мало можливості ознайомитися з пропозиціями - до ухвалення рішення.

Усе свідчить про те, що конкурс на управління Межигір'ям було проведено непрозоро, - журналістка Седлецька

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала журналістка Наталія Седлецька, передає Цензор.НЕТ.

"З подивом дізналася про те, що вже завтра Агентство з розшуку та управління корупційними активами (далі - АРМА) проведе прес-конференцію, на якій оголосить переможця конкурсу з управління Межигір'ям. На жаль, все вказує на те, що цей конкурс було проведено непрозоро. Досі немає ніде інформації про те, хто саме подав свої заявки на участь. Це тримається в секреті. Завтра суспільство просто поставлять перед фактом. Не було жодного публічного обговорення, яке саме в учасників конкурсу бачення та стратегія управління цим об'єктом. Громадськість просто була позбавлена можливості почути аргументи претендентів, проконтролювати прозорість роботи комісії, яка обирала переможця. Рішення ухвалили закулісно, тендерний комітет АРМА не проводив публічних зустрічей з бажаючими взяти в управління Межигір'я, ніхто не запрошував пресу. Хоча раніше працівники АРМА обіцяли нам, журналістам, що цей процес буде прозорим, і що там розуміють, наскільки майбутня доля цього об'єкта - суспільно чутлива тема", - заявила вона.

"З інтерв'ю головного юриста АРМА нещодавно стало відомо, що заявок було всього дві. Одна - від громади, яка займалась збереженням та управлінням Межигір'ям з 2014, бо держава не спромоглася це врегулювати ні на перший, ні на п'ятий рік. Друга заявка - невідомо від кого. Інформація про цю компанію досі тримається в секреті. Цілком можливо, що у цієї фірми - потужніша стратегія та яскравіший бізнес-план як далі утримувати, зберігати та розвивати цей об'єкт. Але чому суспільство не мало змоги ознайомитися з пропозиціями - до винесення рішення?", - зазначає журналістка.

"Сьогодні ми зустрілися з головою АРМА Антоном Янчуком. Ми - це група журналістів-розслідувачів з різних редакцій, яка від початку працювала в Межигір'ї над проектом порятунку та передачі слідству документів ЯнуковичЛікс, яка з того часу провела на території резиденції вже чотири професійні конференції за підтримки західних інституцій, і яка стежить за долею Межигір'я починаючи з 2014 року. На зустрічі в переддень оголошення результатів - нам так і не повідомили, хто цей другий претендент. Ми висловили занепокоєння, що конкурс був проведений без тієї прозорості, якої вимагав статус резиденції. Межигір'я - не звичайний об’єкт. Це символ корупції, який після повалення режиму Януковича завдяки Революції перетворився на вільну територію. "Музей корупції" не мав би передаватися комусь в управління в результаті непрозорого конкурсу. Голова Агентства уважно нас вислухав та запитав, які можуть бути пропозиції виходу із ситуації. Ми запропонували провести публічне заслуховування усіх стратегій управління Межигір'ям, перш ніж обирати та оголошувати переможця. Висловили готовність максимально висвітлювати цей процес. Голова АРМА Антон Янчук пообіцяв подумати. Прес-конференція щодо оголошення переможця призначена на завтра (25 січня. - Ред.), на 11-30. Вже тоді стане відомо, чи сприйняли в АРМА наші аргументи. А поки публікуємо спільну заяву журналістів-розслідувачів щодо ситуації", - резюмувала вона.

Усе свідчить про те, що конкурс на управління Межигірям було проведено непрозоро, - журналістка Седлецька 01
Усе свідчить про те, що конкурс на управління Межигірям було проведено непрозоро, - журналістка Седлецька 02
Усе свідчить про те, що конкурс на управління Межигірям було проведено непрозоро, - журналістка Седлецька 03
Усе свідчить про те, що конкурс на управління Межигірям було проведено непрозоро, - журналістка Седлецька 04
Усе свідчить про те, що конкурс на управління Межигірям було проведено непрозоро, - журналістка Седлецька 05

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики