Цензор.НЕТ

25.01.19 14:20

У бюджеті закладено достатньо ресурсів для створення майже 700 центрів інклюзивної освіти, - Порошенко

Державний бюджет України передбачає доволі ресурсів для створення близько 700 інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ).

У бюджеті закладено достатньо ресурсів для створення майже 700 центрів інклюзивної освіти, - Порошенко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це Президент України Петро Порошенко повідомив на Всеукраїнській раді з інклюзивної освіти в п'ятницю в Києві.

"У бюджеті закладено достатньо ресурсів для створення та належного обладнання для майже 700 інклюзивно-ресурсних центрів, що має повністю задовольнити потребу в таких установах", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що йде адаптація навчального процесу для задоволення потреб кожного учня, якого тепер батьки мають право привести у найближчий до місця проживання навчальний заклад, і обрати ту форму навчання, яка найбільше відповідає інтересам дитини. За словами глави держави, на це теж передбачені бюджетні кошти.

Порошенко підкреслив, що вже сьогодні можна побачити результати роботи в питаннях інклюзивної освіти.

"Особливе місце в моєму графіку роботи і в моєму серці займає інклюзивна освіта ... Для того, щоб переконатися у важливості інклюзивної освіти, не треба бути досвідченим експертом, треба лише побачити очі дітей з особливими освітніми потребами, які тепер навчаються в класах зі своїми ровесниками. І не просто вчаться - діти разом ростуть і спілкуються, стають єдиними командами, в яких кожен може розраховувати на розуміння і підтримку однокласників і вчителів", - сказав він.

Президент повідомив, що сьогодні в дитячих садах і школах навчаються майже 14 тисяч дітей з особливими потребами. Він підкреслив, що нове законодавство, і передовсім закон України "Про освіту" та "Про внесення змін до законів України, що стосуються доступу осіб з особливими потребами до освітніх послуг" відкрили для багатьох дітей можливості реалізувати себе.

"Заявляю: інклюзія - це не тільки для дітей з особливими потребами та їхніх сімей. Інклюзія - це для всіх нас, громадян України, для всієї нашої держави. Це одна з тих реформ, які змінюють не окремий сектор економіки або державного управління. Це частина найважливішої і найскладнішої, але одночасно найнеобхіднішої з реформ - перетворення самого суспільства", - підкреслив Порошенко.

ІРЦ - це установа, яка створюється з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами у віці від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. ІРЦ надають психолого-педагогічні послуги дітям з особливими потребами, які проживають у відповідній об'єднаній територіальній громаді або населеному пункті. ІРЦ створюються з розрахунку один на 7 тис. дітей, які проживають на території ОТГ або району або один на 12 тис. дітей, які проживають у місті або районі міста.

ІРЦ в Україні створюються шляхом або реорганізації установ психолого-медико-педагогічної консультації, або на базі шкіл з інклюзивним класами, або в опорних школах.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики