Цензор.НЕТ

26.01.19 09:07

Поранених військовополонених українських моряків планують переводити в СІЗО "Лефортово", - адвокат Бадамшин

ФСБ Росії в п'ятницю повідомила адвокатам двох поранених українських моряків і представнику СБУ, що вони направили в управління Федеральної служби виконання покарань РФ документ про переведення 3 українців із медчастини СІЗО "Матроська тиша" в СІЗО "Лефортово".

Як передає Цензор.НЕТ, про це "Громадському" повідомив адвокат пораненого українця Василя Сороки Сергій Бадамшин.

"Так, сьогодні мій колега отримав таке повідомлення від слідчих. Коли саме планують, ніхто не говорить. Напевно, наступного тижня", - зазначив адвокат.

Він також заявив, що заява радника президента РФ Михайла Федотова, яку в п'ятницю оприлюднила український омбудсмен Людмила Денісова, про те, що стан здоров'я Василя Сороки задовільний, не відповідає дійсності.

У заяві Федотова йдеться, що набряк на руці Сороки виник нібито через користування еспандером.

"Звичайно, дивує формулювання про те, що набряк з'явився через використання еспандера. Це свідчить про непрофесійний підхід із боку лікарів. Адже ми всі бачили, що набряк не зійшов із моменту операції, ми бачили його під час продовження міри запобіжного заходу 15 січня. У такому стані він був 22 січня.

Після операції йому не пояснили, що можна робити, а що ні, фактично сказавши: "Сам розминай". І тільки після багаторазових публікацій, "стусанів" йому видали еспандер. Тобто вже після обрання запобіжного заходу", - зазначив Бадамшин.

Крім цього, адвокат наголосив, що його підзахисного не можна переводити в такому стані у звичайне СІЗО. Ба більше, його негайно потрібно відправити у звичайну клініку, інакше йому може загрожувати інвалідність.

Адвокати і омбудсмен Людмила Денісова раніше заявляли, що РФ не показує їм медичну документацію щодо процесу лікування моряків.

Раніше, 23 січня, Денісова звернулася із заявою до глав диппредставництв країн Євросоюзу, в якій розповіла про ситуацію з незаконним затриманням, взяттям у полон і утримуванням під арештом 24 військовослужбовців Військово-морських сил ЗСУ Російською Федерацією, закликала ЄС посилити тиск на Росію для їхнього звільнення, а також зажадала від Москви передати поранених моряків у нейтральну країну для надання медичної допомоги.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики